ملت ایران: اتفاقات رخ‌داده مقابل هتل پرسپولیسی‌ها در قم، اجازه حضور در نشست مطبوعاتی را به یحیی گل‌محمدی نداد. اما حرف‌های سرمربی سرخپوشان را می‌توانید در مصاحبه او به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس دنبال کنید.

یحیی گل‌محمدی در مورد اتفاقات مقابل هتل گفت: با توجه به ازدحام جمعیت و حضور تعدادی از تماشاگران حامی تیم صبای قم مقابل هتل و سر دادن شعارهایی علیه من و پرسپولیس ترجیح دادم در کنفرانس خبری شرکت نکنم.

وی ادامه داد: دلیل آن تصمیم این بود که احتمال داشت در زمان رفت و برگشت مشکلی به وجود آید. از این رو بهتر دیدم در کنفرانس خبری شرکت نکنم و از این بابت از همه خبرنگاران به ویژه خبرنگاران قمی که منتظر بنده بودند، عذرخواهی می‌کنم.

گل‌محمدی درباره اظهارات توهین‌آمیز برخی از تجمع‌کنندگان برابر هتل گفت: به نظر می‌رسد آن‌ها بابت جدایی من از صبای قم ناراحت هستند و حالا شعارهایی سر می‌دهند که در آن من را متهم به پول و مادیات می‌کنند ولی آن‌ها نمی‌دانند دلایل واقعی جدایی من از صبا چه بود. طبیعی است که وقتی حقایق را ندانند قضاوت‌های گوناگونی صورت بگیرد و هر کس درباره جدایی من اظهار نظر کند.

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: من دلایل جدایی خودم از صبا را اعلام نکردم چرا که نخواستم برای باشگاه خوب صبای قم مشکل درست کنم. با گفتن دلایل جدایی از صبا حاشیه‌هایی به وجود می‌آمد و می‌آید. این حاشیه‌ها می‌تواند به تیم لطمه بزند اما در صورتی که برای روشن شدن افکار عمومی ضرورت داشته باشد و چاره دیگری باقی نماند، علت جدایی را با ذکر دلایل و مستندات تشریح خواهم کرد.

وی افزود: در اینجا فقط می‌گویم هواداران صبای قم و رسانه‌ها اطمینان داشته باشند که این جدایی به هیچ عنوان ارتباطی با بیماری یا پول بیشتر نداشته است.

گل‌محمدی توضیح داد: در مقطعی، برخی تصور کردند که من مشکل قلبی را بهانه کرده‌ام تا از صبا جدا شوم در حالی که‌‌ همان زمان در مصاحبه‌هایم اعلام کردم مشکل قلبی ندارم اما دلایل جدایی را هم نگفتم چون صبا را دوست داشتم و بعد از جدایی هم می‌خواستم حاصل تلاش‌هایی که برای این تیم انجام داده بودم را با موفقیت آن شاهد باشم.

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: ما با زحمات زیاد توانستیم صبا را در شرایطی قرار بدهیم که با کمترین هزینه، بیشترین موفقیت را به دنبال داشته باشد. تیمی که ما اول فصل بستیم با سه و نیم میلیارد تومان جمع شد که فکر می‌کنم یکی از کم‌هزینه‌ترین تیم‌های لیگ بود. همچنین با توجه به برنامه‌های خودم دنبال بازیکنان گران‌قیمت و اسمی نرفتم. من با تمام وجودم برای صبا زحمت کشیدم و هیچ منتی ندارم چون وظیفه خودم را انجام دادم.

وی گفت: بازیکنانی را به این تیم آوردیم که سابقه بازی در تیم‌های لیگ بر‌تر را نداشتند اما از پتانسیل بالایی برخوردار بودند. آن‌ها اکنون استخوان‌بندی اصلی تیم صبای قم را تشکیل داده‌اند و افتخار می‌کنم چنین بازیکنانی را به تیم صبای قم آورده‌ام و امروز شاهد آن هستیم، همین بازیکنانی که اولین سال حضور خود در لیگ بر‌تر را تجربه می‌کنند مشتریان زیادی دارند و سایر تیم‌های لیگ بر‌تر به دنبال آن‌ها هستند.

گل‌محمدی خاطر نشان کرد: این بازیکنان قراردادهای دو یا سه ساله بستند و تبدیل به سرمایه‌های باشگاه صبا شدند. به گونه‌ای که وقتی یکی از این نفرات را در نیم‌فصل برای پرسپولیس می‌خواستیم باشگاه صبا حاضر به صدور رضایتنامه نشد. در حالی که ما حاضر بودیم دو یا سه بازیکن خودمان و پول در ازای این انتقال بدهیم. بازیکنانی که برای صبا جذب کردیم می‌توانند بهترین بازی‌ها را برای این تیم انجام بدهند. آن‌ها با هزینه کم و توصیه من جذب شدند و در سال‌های آینده باشگاه می‌تواند آن‌ها را با قیمت قابل توجهی به سایر باشگاه‌ها منتقل کند.

سرمربی سرخپوشان ادامه داد: بازیکنانی مثل فرید کریمی از استیل‌آذین، مسعود حق‌جو از شهرداری اراک، ابوالفضل ابراهیمی از آلومینیوم هرمزگان، مهرداد طهماسبی دروازه‌بان مستعد نساجی مازندران که حالا بازیکن فیکس تیم شده و بازیکنان دیگر که در حال درخشش در تیم صبا هستند، در سایه توجه ما و کادر فنی فعلی به شرایط کنونی رسیده‌اند. همچنین بازیکنان جوان دیگری در تیم صبای قم وجود داشتند که ما به آن‌ها بها دادیم و این‌ها با استعدادی که داشتند خود را نشان داده و برخی از آن‌ها اکنون در ترکیب اصلی دیده می‌شوند. این‌ها خدماتی بوده که من بر حسب وظیفه انجام داده‌ام.

سرمربی پرسپولیس گفت: باز هم تاکید می‌کنم دلایل جدایی خودم از صبا را نگفتم چون نمی‌خواستم برای این تیم مشکل به وجود بیاید. من دوستانه جدا شدم و برای این تیم ‌‌نهایت احترام و برای مردم شریف قم و فوتبالدوستان قمی ارزش زیادی قائل هستم. این تعداد اندک از تماشاگرانی که در مقابل هتل تجمع کردند و نسبت‌های ناروایی به من زدند را با مردم قم و فوتبالدوستان قمی مقایسه نمی‌کنم.

گل‌محمدی درباره بازی فردا نیز گفت: بازی سختی خواهیم داشت. صبا تیم خوبی است که در هفته‌های اخیر نتایج خوبی گرفته، امیدوارم این روند را در بازی‌های آینده ادامه دهند. از سوی دیگر پرسپولیس هم تیمی است که در چند هفته گذشته به خوبی نتیجه گرفته و در صدد جبران ناکامی‌های نیم‌فصل اول است. هر دو تیم انگیزه زیادی دارند و برای پیروزی به میدان می‌آیند. امیدوارم بازی بدون حاشیه و تماشاگرپسندی را در پیش داشته باشیم تا همه از این انگیزه و حرکت رو به جلوی دو تیم لذت ببرند.

گل‌محمدی در پایان گفت: کادر فنی فعلی صبا زحمات زیادی برای این تیم کشیده و من برای تیم صبای قم، هیات مدیره و مدیر عامل آن که ‌‌نهایت احترام را قائل هستم، آرزوی موفقیت می‌کنم.

گل