به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:نیلسونکوریا ابتدا درخصوص اتفاقات بازی با صبا و انتخاب نشدنش به عنوان بازیکن برتر زمین اظهار داشت: به نظر من الان مهم تر از همه چیز موفقیتپرسپولیساست که ما باید برای انگیزه بیشتر در سه بازی آینده موفق باشیم، مهم نیست که من انتخاب شدم یا نشدم مهم این است که ما با صبا دوباره بهلیگ برترسلام کردیم و خود را جزو مدعیان قرار دادیم اما خیلی وقت پیش می توانستیم به این خواسته برسیم.
وی افزود: اما درباره اتفاقات بازی با صبا خیلی حرف شد و خیلی ها تصور کردند من خودم برای گرفتن جایزه به محل مورد نظر رفتم اما واقعا اینطور نبود. وقتی بازی تمام شد من مثل همیشه پس از خوشحالی ام به سمت رختکن می رفتم اما ناگهان دو نفر فریاد زدند که نیلسون بیا جایزه ات را بگیر و به من تبریک گفتند من هم سریع خودم را به آنجا رساندم اما دیدم غیر از من سه نفر دیگر هم ایستاده اند تعجبی نداشت اما نمی دانستم چه اتفاقی افتاده، من خودم که آنجا نرفتم من را صدا کردند که به آنجا رفتم.

نیلسون تاکید کرد: نمی دانم ماجرا چه بود، چه کسی اشتباه کرد. من خارجی بودم این تصمیم را گرفتند یا خیر اما پیام صادقیان هم لیاقت بهترین بازیکن زمین را داشت و من به پیام این موضوع را تبریک می گویم اما برای من از همه چیز مهمتر برد صبا بود که به آن خواسته رسیدیم.

نیلسون درباره شانس قهرمانی پرسپولیس نیز گفت: با اتفاقاتی که افتاد و بازی هایی را که پیش رو داریم و دیدارهایی که تیم های دیگر دارند من می گویم ما مطمئنا قهرمان هستیم، بدون هیچ توضیحی چون می دانم این اتفاق می افتد. شما نگاه کنید ما بازی های متعادلی داریم اما تیم های دیگر با همدیگر رقابتی سرسخت خواهند داشت و فقط برد می خواهند. ما الان سه امتیاز با فولاد فاصله داریم و برای ما راه برای رسیدن به انتهای جاده باز است فقط باید نه دچار غرور شویم و نه تمرکزمان را از دست بدهیم، مثل بازی با صبا.

دروازه بان پرسپولیس در مورد مهار ضربه پنالتی رضا عنایتی نیز گفت: ببینید روزنامه می خوانم و نه تحلیل ها را بررسی می کنم، به خبرنگاران همیشه احترام می گذارم اما این پنالتی دومی بود که من گرفتم. جالب است کسانی پنالتی گرفتن من را تحلیل کردند که نمی دانم خودشان یک بار فوتبال بازی کرده اند یا درون چهارچوب ایستاده اند یا خیر.

وی افزود: همه اشاره می کنند به بازی ما در اهواز که من چرا در بازی با فولاد پنالتی نگرفتم، حرف من اینجاست وقتی سه پنالتی ما خراب می شود من نمی توانم معجزه کنم و ۵ پنالتی را بگیرم، پس باید همه چیز را درک کرد. البته برای من اهمیتی ندارد که قضاوت ها چیست اما به من فشاری آوردند. مقابل صبا من دومین پنالتی بود که گرفتم حالا کاری ندارم که قبلا در لیگ های دیگر چند پنالتی گرفته ام البته برایم فرقی هم ندارد که چه کسی چه قضاوت و تحلیلی می کند.

نیلسون ادامه داد: اما به نظر من برخی از انتقادها هدفدار است و این به خاطر آخر فصل است که من کار خودم را انجام می دهم و انشاءالله در این سه بازی سعی می کنم تا آنجایی که می توانم به پرسپولیس همراه دوستانم کمک کنم ما الان یک دل هستیم و خودتان دیدید که همه با هم دفاع می کنیم و حمله می کنیم تا گل بزنیم.

وی در پایان در مورد مشکلات مالیاتی اش نیز گفت: علی رغم تلاش هایی که شده مشکلات مالیاتی هم هنوز حل نشده است. مشکلات مالی تازه نیست که من بخواهم الان دوباره درباره آن حرف بزنم اما مسائلی را برای اولین بار در زندگی فوتبالی ام تجربه کردم که امیدوارم اینها حل شود تا کادرفنی تمرکز لازم و بازیکنان با تمرکز کافی به میدان بروند. فقط همین حرف را می زنم و زیاد دوست ندارم راجع به این موضوع صحبت کنم.

نیلسون در پایان درباره خوشحالی اش بعد از گل های پرسپولیس نیز گفت: بالاخره من بازیکن پرسپولیس هستم و با گل زدن بچه ها همیشه سعی می کنم لذت ببرم. با توجه به خوشحالی هواداران واقعا من هم همیشه به وجد می آیم و دوست دارم خوشحالی ام را با آنها تقسیم کنم. این کاری است که از دست من برمی آید حالا برخی اوقات با رضا محمدی که یکی از بهترین دوستان من است آن را تقسیم می کنم اما باور کنید در این بازی خیلی خوشحال بودم چون دلم می گوید خیلی به قهرمانی نزدیک شده ایم.