به گزارش ملت ایران مراد حاج جعفری در گفت و گو با فارس، در مورد اینکه علی کفاشیان اعلام کرده قصد دارد دو ماه دیگر از ریاست فدراسیون فوتبال استعفا کند، گفت: ‌ اگر با کفاشیان صحبت کنم بهتر می توانم در این ارتباط صحبت کنم اما فکر نمی کنم با رفتن یک نفر مشکلی حل شود. ایشان اگر قصد چنین کاری دارند باید در مجمع فدراسیون فوتبال این موضوع را مطرح کنند و دلایل خود را از اتخاذ این تصمیم بگویند.

وی در مورد عدم تعامل فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش عنوان کرد: این مسائل نمی تواند کمکی به فوتبال ما کند. وقتی بین فدراسیون و وزارت ورزش تعامل نباشد طبیعی است که این مشکلات بوجود می آید. کمبود اعتباراتی که اکنون بحثآن موجود است به دلیل همین عدم تعامل است. بدیهی است باید در نشستی این مشکلات را به گونه ای که به نفع ورزش باشد حل کرد.

حاج جعفری در مورد مشکلاتی که برای غلامرضا بهروان ایجاد شده و عده ای عقیده دارند او به دلیل اینکه بازنشسته است نمی تواند به فعالیت خود به عنوان رئیس سازمان لیگ ادامه دهد، اظهار داشت: به هر حال انتخابات مجمع انجام شد و در حال حاضر ایشان در سازمان لیگ فعالیت می کنند. باید دید از این به بعد قانون چه می گوید. سازمان بازرسی کل کشور در حال بررسی است و ارزیابی خود را در این ارتباط به اطلاع خواهند رساند. بدیهی است که آقای بهروان هم به دنبال این نیستند که به صرف حضور خودش بخواهد فوتبال ایران ضربه بخورد. اگر قانون طوری تعریف شده باشد که فدراسیون یک موسسه غیر دولتی و NGO است طبیعی است که تعیین کننده حد و مرزش قانون است. مطمئن باشید اگر بهروان حضورش برای فوتبال موثر نباشد خودش تصمیم به رفتن خواهد گرفت.

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان در مورد اینکه گفته می شود مجمع فدراسیون فوتبال همسو با علی کفاشیان است، گفت: مجمع دارای استقلال است. وقتی بیش از ۷۰ نفر کنار یکدیگر می نشینند کاملا طبیعی است باید مشترکاتی وجود داشته باشد که بتوانند در مسائل به نتیجه و توافق برسند. همین مشترکات باعثمی شود که باعثمی شود برخی انتخابات صورت بگیرد. در مجمع فوتبال استقلال حرف اول را می زند.

وی خاطرنشان کرد: ‌ اگر قرار است استعفایی داده شود باید دلایل آن بررسی و پس از مشخص شدن نقاط ضعف و قوت چیزی که به صلاح است تصمیم گرفته شود. ما دنبال این هستیم که منافع فوتبال کشور لطمه نخورد.