ملت ایران:طولانی ترین و شاید پرحرف و حدیثترین نشست های امیر قلعه نویی در اصفهان اتفاق می اقتد. جایی که او در آنجا احساس آرامش خاطر و امنیت می کند. جایی که خبرنگارها دوستش دارند و در حسرت روزهای مربیگری او در سپاهان اند تا امیر بتازاند. او بعد از کنفرانس مطبوعاتی تندش قبل و بعد بازی سپاهان بازهم با اصفهانی ها مصاحبه مفصلی کرد.
به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر ذوب‌آهن از هفته بیستم لیگ برتر گفت: از این که بار دیگر به اصفهان آمده‌ام، خوشحالم. باشگاه ذوب‌آهن یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های ایران است که حق بزرگی به گردن ورزش کشور دارد. امیدوارم این باشگاه هرچه زودتر به دوران طلایی‌اش بازگردد. زمانی‌ که در سپاهان بودم، رقابت تنگاتنگی با این تیم داشتیم که البته بیشتر آنها پیروز می‌شدند. او ادامه داد: همیشه بازی‌های استقلال و ذوب‌آهن خیلی خوب بوده است؛ به ویژه این که اکنون فرهاد کاظمی در راس این تیم است. تفکرات او به من خیلی نزدیک است و مانند من به فوتبال هجومی می‌اندیشد. تنها دغدغه من برای بازی فردا زمین فولادشهر است. این زمین در گذشته که با سپاهان مهمانش بودیم، خیلی خوب بود ولی گویا امروز شرایط خیلی خوبی ندارد.

قلعه‌نویی ادامه داد: فیلم بازی‌های ذوب‌آهن را در داخل و خارج از خانه دیده‌ و آنها را تجزیه و تحلیل کرده‌ایم. می‌دانیم که بازی سختی را پیش‌رو داریم. اعتقاد دارم که بازی‌های دور برگشت مانند جام حذفی حساس هستند و هر کدام مانند یک فینال یا بازی تک‌حذفی می‌مانند. فردا هم برای ما یک فینال است. ذوب‌آهن در ۵۰ متر رو به جلو بسیار خوب عمل می‌کند و مخصوصا با بازگشت حدادی‌فر روند هجومی‌اش خیلی خوب شده است. قاسم یکی از بهترین‌های فوتبال ماست که مدت ۵ – ۶ ماه در تبریز در خدمتش بودم. هافبک‌های ما باید خیلی باهوش و با‌تمرکز بازی کنند. حریف نقاط ضعفی هم دارد که اگر اجازه دهید درباره‌ آنها چیزی نگویم.

سرمربی استقلال در ادامه در پاسخ به سوالی درباره بازگشت دوباره‌اش به اصفهان با تیمی به جز سپاهان با خنده گفت: دو سالی که در سپاهان بودم، جزو بهترین دوران‌های زندگی‌ام بود. دوستان رسانه‌ای هم خیلی کم اذیتم کردند. قیافه من طوری است که همه دوست دارند، اذیتم کنند اما در اصفهان این طور نبود!

قلعه‌نویی در ادامه درباره علت غیبت فرهاد مجیدی در بازی فردا گفت: به دلیل شرایط سنی فرهاد و این که مدت‌ها از فوتبال دور بوده، از دکتر حاج‌قاسم خواستیم که چند تست از او بگیرد که بر اساس نتیجه این تست‌ها برای او برنامه تمرین طراحی کرده‌ایم که فاز به فاز جلو می‌رویم تا در نهایت یک مجیدی کاملا آماده داشته باشیم. طبق برنامه ما حدود سه یا چهار هفته زمان لازم است که مجیدی به شرایط ایده‌آل برسد.

وی افزود: البته کسانی هم هستند که مانند نویدکیا هم از لحاظ فنی و هم اخلاقی استثنا هستند. به نویدکیا یک برنامه زندگی ورزشی دادم که هنوز هم آن را انجام می‌دهد و هم در زمان من و هم حالا بیشترین بازی را در تیمش انجام می‌دهد. می‌خواهیم بیشترین استفاده را از نظر کیفی و کمی از مجیدی و جباری ببریم. نمی‌خواهم در کار تیم ملی دخالت کنم اما با حضور جباری و نویدکیا دغدغه‌های خط میانی تیم ملی هم برطرف می‌شود.

در ادامه خبرنگار دیگری از قلعه‌نویی پرسید که آیا مساله بازوبند کاپیتانی استقلال تمام شده است؟ که وی در پاسخ گفت: یکسری مشکلات در تیم بود که کتمان نمی‌کنم. من اصلا اهل دروغ گفتن نیستم. ما سعی کردیم که کژدار و مریز به کار ادامه دهیم تا مشکل حل شود اما نشد. به هر حال در یک خانواده ممکن است اختلافی پیش بیاید و از طرفی رسانه‌های متعدد می‌خواهند که از دل استقلال خبر بیرون بکشند. ما در بندرعباس هم با پنج بازیکنی که مدنظر داشتیم خیلی راحت صحبت کردیم و اگر دلخوری‌ای هم بود برطرف شد. تمام این پنج نفر بزرگ هستند اما بزرگ‌ترهای تیم هم حرف‌هایی زدند که مسائل کاملا برطرف شد.

سرمربی استقلال در ادامه درباره احتمال بازگشت نکونام به اوساسونا هم اظهار کرد: جواد کاپیتان تیم ملی و جزو افتخارات فوتبال ماست. او ۹ یا ۱۰ سال در لالیگا بازی کرده است که باعثمی‌شود نگاه ویژه‌ای به او داشته باشیم اما هنوز هیچ پیشنهادی برای او نیامده است. وقتی هم که پیشنهادی بیاید ابتدا به سه چیز توجه می‌کنیم؛ منافع باشگاه، منافع بازیکن و احساس بازیکن. همان طور که وقتی برای زندی پیشنهادی آمد شرایط سنی او و منافع باشگاه را سنجیدیم و به این نتیجه رسیدیم که رفتنش هم به سود ماست و هم خودش.

سرمربی استقلال درباره صدرنشینی تیمش هم گفت: اکنون فقط بازی به بازی فکر می‌کنیم. فکر کردن به صدرنشینی ممکن است ما را از هدف دور کند. به بازیکنانمان هم توصیه می کنم که به جدول نگاه نکنند. خیلی جاها باید روزه سکوت بگیریم که به هدف نزدیک‌تر برسیم. هنوز ۱۵ هفته تا پایان فصل مانده و زود است که درباره قهرمانی حرف بزنیم.

قلعه‌نویی در ادامه و در پاسخ به این سوال که اگر بار دیگر از سوی یک تیم اصفهانی پیشنهادی داشته باشد، به این شهر بازمی‌گردد یا خیر گفت: خدا را گواه می‌گیرم که اقامتم در اصفهان جزو بهترین دوران زندگی ورزشی‌ام بوده است. دوستان خوبی در این جا پیدا کردم. دکتر پورسینا و خود آقای ساکت عزیز که مدیر خیلی خوبی است. همچنین دکتر اسلامیان که بزرگ من است و من هرجا به مشکلی برمی‌خورم از ایشان مشورت می‌گیرم. دست خداست که در آینده چه شود. زمانی ‌آدم گذرش به تبریز می‌افتد و زمانی به شهر دیگر.

وی ادامه داد: هر وقت به اصفهان می‌آیم غمی دلم را می‌گیرد که می‌توانستم با سپاهان یک قهرمانی آسیا کسب کنم اما همان قصه مار و پله و آدم‌هایی که نمی‌خواستند این اتفاق بیفتد اجازه این کار را نداد. شاید ۳۰ سال طول بکشد که سپاهان مانند آن سالی که من در آن بودم خوب بازی کند و در آسیا قدرتمند ظاهر شود. زدن ۱۷ گل به غول‌های آسیا آن هم در هفت بازی کار ساده‌ای نیست. البته نمی‌خواهم بگویم که موفقیت‌های سپاهان در آن سالها تنها به خاطر من بوده چون من تنها جزئی از سیستم این باشگاه بودم.

قلعه‌نویی در پایان و در پاسخ به سوالی درباره آلودگی هوای اصفهان با خنده گفت: زمانی که من در اصفهان بودم می‌گفتند که منطقه آتشگاه، ریه اصفهان است و هوای بسیار پاکی دارد اما امان از دست بنزین‌های قلابی!