ملت ایران:تلاش سران باشگاه لیورپول برای جذب داوید ویا با شکست مواجه شد. این درحالی است که آندونی سوبی سارتا مدیر ورزشی بارسلونا اخیرااعلام کرده بود که سران این باشگاه قصد فروش ویا را ندارند و در بازار زمستانی نمی خواهند او را به تیم دیگری بسپارند. این درحالی بود که در روزهای اخیر، نیمکت نشینی های ویا بعد از رهایی از بند مصدومیتش باعثشده بود که گمانه زنی ها درمورد جدایی او از بارسا افزایش یابد. حالا طبق گزارش منتشره در رسانه های انگلیسی سران لیورپول برای جذب ویا دست به کار شده بودند که پیشنهاد آنهابلافاصله از سوی مقامات بارسلونا رد شد.

روزنامه دیلی میل در گزارشی به این نکته اشاره کرده که سران لیورپول به دنبال آن بودند که داوید ویا را به صورت قرضی و تاپایان رقابت های این فصل به خدمت بگیرند ولی سران بارسا بدون هیچ درنگی به این پیشنهاد پاسخ منفی دادند.

هرچند که رسانه های انگلیسی براین باورند که دلایل رد پیشنهاد لیورپول، کافی نبودن رقم پیشنهادی آنها برای جذب ویا بوده. روزنامه دیلی میل درگزارش خود به این نکته اشاره کرده بود که سران بارسا در صورت دریافت پیشنهاد قابل قبولی برای ویا سرمیز مذاکره می نشستند و البته به شرطی که تیمی قصد خریداری این بازیکن اسپانیایی را داشته باشد. چرا که سران بارسا حاضر به انتقال قرضی ویا نیستند و به علاوه نمی پذیرند که او را با قیمتی کمتر از ۱۵ میلیون یورو به فروش برسانند.