ملت ایران:هفته نوزدهم لیگ برتر باشگاه‌های ایران امروز با برگزاری ۴ دیدار باقیمانده به پایان رسید. در مهم‌ترین بازی‌های دیروز فولاد در اصفهان سپاهان را شکست داد و جای این تیم را در رتبه دوم گرفت. پرسپولیس هم در شیراز سه امتیاز باارزش از فجر گرفت و موقتا به رتبه نهم رسید که این رتبه امروز به دهم تبدیل شد. اما امروز تراکتورسازی با کسب ۳ امتیاز بازی با پیکان از سپاهان عبور کرد و تا پله سوم بالا آمد. استقلال هم با برد باارزش ۱-۰ مقابل سایپا فاصله خود را با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌ها به ۴ امتیاز رساند تا موقعیت را برای فرار به سمت قهرمانی آماده کرده باشد. آلومینیوم هرمزگان هم سه امتیاز بسیار حساس را در زمین داماش گیلان گرفت تا یک پله در جدول صعود کند.

در جدول گلزنان جلال رافخایی با ثبت دوازدهمین گل فصل فاصله خودش را با مدعیان بیشتر کرد، لوسیانو از جمع ۶گله‌ها جدا شد تا تنها ۷گله لیگ باشد و به‌جای او کریم انصاری‌فرد، فرزاد حاتمی و فلاویو لوپز خودشان را به جمع ۶گله‌ها رساندند.

یکشنبه ۱۰ دی‌ماه ۱۳۹۱

فجرسپاسی شیراز ۰ – پرسپولیس تهران ۲

گل‌ها: غلامرضا رضایی(۱) و کریم انصاری‌فرد(۲۶)

صبای قم ۰ – ذوب‌آهن اصفهان ۰

گهر دورود ۲ – راه‌آهن تهران ۱

گل‌ها: مجید باجلان(۱۲) و امین ترکاشوند(۲ + ۴۵) برای گهر - میرهانی هاشمی(۳۱) برای راه‌آهن

نفت آبادان ۱ – ملوان انزلی ۱

گل‌ها: مهدی دغاغله(۵۸) برای نفت - جلال رافخایی(۶) برای ملوان

سپاهان اصفهان ۰ – فولاد خوزستان ۱

گل: لوسیانو پریرا(۷۰)

دوشنبه ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۱

داماش گیلان ۱ – آلومینیوم هرمزگان ۲

گل‌ها: بوبکر کبه(۱۳) برای داماش - مهدی محمدزاده(۸) و رسول پیرزاده(۵۹) برای آلومینیوم

نفت تهران ۰ – مس کرمان ۰

تراکتورسازی تبریز ۱ – پیکان تهران ۰

گل: فلاویو لوپز(۸)

استقلال ۱ – سایپا ۰

گل: فرزاد حاتمی(۵۳)

رده‌بندی گلزنان:

۱۲ گل: جلال رافخایی(ملوان)

۸ گل: یعقوب کریمی(نفت تهران)

۷ گل: لوسیانو پریرا(فولاد)

۶ گل: کریم انصاری‌فرد(پرسپولیس) - آرش برهانی(استقلال) - علیرضا جهانبخش(داماش گیلان) - محمدرضا خلعتبری(سپاهان) - سعید دقیقی(سایپا) - جواهیر سوکای(سپاهان) - سجاد شهباززاده(سایپا) - روح‌الله عرب(نفت آبادان) - رضا عنایتی(مس کرمان) - میلاد نوری(صبای قم) - فرزاد حاتمی(استقلال) - فلاویو لوپز(تراکتورسازی)

۵ گل: امید ابراهیمی(سپاهان) - مهدی سیدصالحی(تراکتورسازی) - مجتبی شیری(راه آهن) - بهادر عبدی(راه‌آهن) - رسول نویدکیا(نفت آبادان)