ملت ایران:روزنامه مادریدی آ. اس صبح امروز در گزارشی جنجالی به این نکته اشاره کرده که کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی باشگاه رئال مادرید پیشنهاد تمدید قراردادش با این باشگاه را نخواهد پذیرفت. این درحالی است که به نظر می رسد سران رئال در نظر دارند که در پایان رقابت های این فصل پیشنهادی را به او ارائه دهند.

حالا گویا او در نظر دارد که دو سالی که از قرارداد کنونی اش با رئال باقی مانده را سپری کند وبعد از آن باشگاه مادریدی را ترک نماید. خود رونالدو در روز ۲ دسامبر و بعد از بازی تیمش مقابل گرانادا در لالیگا اعلام کرد که در مادرید احساس ناراحتی می کند و به نظر می رسد که شرایط او تغییر خاصی نکرده است.

رونالدو می داند که سران رئال برای بازیابی شادی او کار دیگری به جز پیشنهاد رقم دستمزدی بالاتر برنمی آید. اما این طور به نظر می رسد که دلیلی که او تصمیم به ترک برنابئو گرفته، این است که شرایط روحی او به مسائل مالی و یا کسب جامهای قهرمانی بیشتر یا کمتر بستگی ندارد، بلکه مسائل احساسی در میان است. طبق آنچه در گزارش روزنامه مادریدی آ. اس مننتشر شده، او به سران رئال اعلام کرده که نمی خواهد پول بیشتری بگیرد و مشکل ناراحتی او با پول حل نمی شود و از همین رو به نظر می رسد که او می خواهد به پیشنهاد تمدید قراردادش با رئال پاسخ منفی بدهد.

رونالدو امیدوار بود که بتواند بیش از اینها ناراحتی اش را ابراز دهد ولی بلافاصله بعد از ارائه یک سرنخ، سران رئال بلافاصله به حمایت از او پرداختند. چرا که فهمیدند که او با آمدن به اسپانیا جایگاه بین المللی سابقش را از دست داده و شانسش برای کسب توپ طلا به مراتب کمتر شده؛ این درحالی است که رونالدو در طول دوران حضورش در رئال و در طول ۴ فصل ۱۶۹ گل زده که اصلا آمار کمی نیست. الان تقریبا سه ماه از ماه سپتامبر و ابراز دلخوری رونالدو می گذرد اما به نظر می رسد که چیزی تغییر نکرده.

با این وجود سران رئال امیدوارند تا بتوانند نظر او را تغییر دهند و او را متقاعد کنند. قرارداد جدید پیشنهادی رئالی ها تا سال ۲۰۱۸ اعتبار خواهد داشت و دراین قرارداد رقم دستمزدسالانه او از ۱۰ میلیون یورو به صورت خالص به ۱۵ میلیون یورو(خالص) افزایش خواهد یافت و این درحالی است که آنها اخیرا اعلام کرده اند که رونالدو غیرقابل انتقال است و هیچ پیشنهادی برای او را پذیرا نخواهند بود. ولی ممکن است همین موضع بدون انعطاف سران رئال رونالدو را بیشتر برای بازبینی در شرایطش تحریک کند. فراموش نکنید که سران دو باشگاه پاری سن ژرمن و منچستریونایتد با بیقراری تمام درانتظار جذب این ستاره پرتغالی هستند