ملت ایران:لالیگا تقریبا به میانه خود رسیده و یک تیم هست که در آستانه تعطیلات زمستانی با قدرت در صدر قرار گرفته.

کاتالان‌ها ۹ امتیاز با اتلتیکو مادرید فاصله دارند و رئال مادرید هم با ۱۳ امتیاز فاصله با بارسا در رده سوم است. تیم تیتو ویلانووا در ۱۵ بازی از ۱۶ دیدار ای نفصل خود برنده شده و سه بازیکن آنها در تیم منتخب تا این‌جای فصل قرار گرفته‌اند.

در درون دروازه آدرین از بتیس قرار می‌گیرد. او یکی از پدیده‌های این فصل بودهن و کمک کرده اندلسی‌ها شروعی عالی داشته باشند. این دروازه‌بان نمایش پراشتباه خود در دربی مقابل سویا را با بازی خارق‌العاده در برد مقابل رئال مادرید جبران کرد.

یوردی آلبا در بارسا عالی جا افتاده. هم در دفاع و هم در حمله. او در کنار سرخیو راموس، هم‌تیمی‌اش در تیم ملی قرار می‌گیرد که در خط دفاعی مادرید حضوری همیشگی داشته. اینیگو مارتینس از رئال سوسیه‌داد هم در این فصل بلوغ فوق‌العاده‌ای داشته و خط دفاعی سه‌نفره ما را کامل می‌کند.

در این تیم آندرس اینیستا مغز متفکر است. او پس از بازی‌های باشکوه در یورو ۲۰۱۲ این روند را ادامه داده و عملکردی حیرت‌انگیز در برخی مقاطع این فصل داشته. لوکا مودریچ، خرید تابستانی رئال هم هست. هرچند که تیمش تا این‌جا در بهترین فرمش نبوده. آخرین محل خط میانی هم به پاتریک ابرت از رئال وایادولید می‌رسد. این بازیکن آلمانی بهترین بازیکن تیمش بوده و با گل‌هایش و بازی پویایش طرفداران را شیفته خود کرده.

کمی جلوتر به لیونل مسی می‌رسیم که در این فصل لالیگا ۲۵ گل زده و به رکوردشکنی در نوکمپ ادامه می‌دهد. همان‌گونه که انتظار می‌رفت، ستاره آرژانتینی بیشترین امتیاز را در میان بازیکنان داشت. کریستیانو رونالدو رقیب هم هست که در این فصل در حد انتظارات نبوده اما هنوز به‌حدی خوب است که در کنار رادامل فالکائو در تیم قرار بگیرد. فالکائو در این فصل ۱۷ گل زده است. آخرین جایگاه هم می‌رسد به یاگو آسپاس از سلتا ویگو که البته درخشش او هرچند چندان دیده نشده اما باعثشده او قهرمان بالایدوس شود.

گل