ملت ایران:روز یکشنبه و قبل از آغاز بازی بارسلونا مقابل اتلتیکومادرید در ورزشگاه نوکمپ، مراسم بزرگداشتی برای دکو، سیلوینیو و سیدو کیتا، ستاره های سابق باشگاه های کاتالان که سالها در این تیم خوش درخشیده و با این تیم افتخارات زیادی نیز کسب کردند، برگزار شد.

دکو، ستاره برزیلی الاصل دنیای فوتبال که ملیت پرتغالی داشته و برای تیم ملی پرتغال نیز بازی می کرد، به همین بهانه به اسپانیا سفر کرد و البته قبل از سفر به بارسلونا، در شهر مادرید به دیدار دوستان و آشنایان سابقش که در فوتبال اسپانیا حضور دارند رفت و ساعاتی را در کنار آنها سپری کرد.

دکو در سفر به مادرید ساعاتی را در کنار کریستیانو رونالدو و ژوزه مورینیو سپری کرد. آشنایی دکو با ژوزه مورینیو به سال ۲۰۰۴ برمی گردد، زمانی که ستاره پرتغالی زیر نظر مورینیو فوتبال بازی می کرد و با هم توانستند در رقابت های آن سال لیگ قهرمانان اروپا به عنوان قهرمانی برسند. رونالدو هم در اردوی تیم ملی پرتغال، دوست و هم بازی دکو بود و دوستی دیرینه ای میان آن دو نیز پابرجاست. دکو بعد از این دیدار با این دوستان قدیمی، عکسی را از خودش در کنار ژوزه مورینیو روی صفحه توئیتر قرار داد و دقایقی بعد این کریستیانو رونالدو بود که عکسی درکنار ستاره سابق تیم ملی پرتغال و بارسا را روی توئیترش گذاشت.

با وجود رقابت شدید و حساس همیشگی میان رئال مادرید و بارسلونا، دکو که یکی از مهره های تاثیرگذار بارسا در دهه اخیر بوده، دوستان زیادی در رختکن رئال دارد و از همین رو تنها ساعاتی قبل از برگزاری مراسم بزرگداشتش در ورزشگاه نوکمپ و در شهر بارسلونا را در کنار دوستان مادریدی اش سپری کرد.

او صبح روز یکشنبه در مینی استادی بارسلونا بازی «لا ماراتو» را تماشا کرد و شب هم که در مراسم بزرگداشتی که برای او و دو نفر دیگر از بازیکنان سابق بارسا ترتیب داده شده بود شرکت کرد.

دکو در طول سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ بازیکن بارسلونا بود و در ۱۱۳ دیداری که برای این تیم برگزار کرد، به ۱۳ گل رسید. او در سالهای حضورش در بارسا درخشش خیره کننده ای داشت و در دسامبر سال ۲۰۰۴ در یک قدمی دریافت توپ طلای فرانس فوتبال قرار گرفت ولی درنهایت در رای گیری پایانی مغلوب آندری شوچنکو شد ولی بالاتر از رونالدینیو در جایگاه دومین بازیکن برتر دنیا قرار گرفت.

دکو درحال حاضر برای فلومینزه برزیل بازی می کند و در ۳۹ دیداری که برای این تیم برگزار کرده، موفق شده تا به دو گل برسد

گل