ملت ایران: بارسلونا توانست فاصله را در صدر جدول به ۹ امتیاز برساند. آنها در خانه خود توانستند اتلتیکو مادرید، نزدیک‌ترین رقیب در جدول را با چهار گل شکست دهند.

تیتو ویلانووا گفته بود اتلتیکو در هر لیگ دیگری بود صدرنشین می‌شد. اما خود بارسا نشان داد چرا اتلتیکو صدرنشین لیگ اسپانیا نمی‌تواند شود!

اتلتیکو بازی را بسیار عالی آغاز کرد و در همان ابتدا بود که ضربه سر تماشایی رادامل فالکائو به تیر دروازه برخورد کرد. فالکائو دقایقی بعد در موقعیتی عالی قرار گرفت اما ضربه‌اش در حالتی نامتعادل به بیرون رفت.

فالکائو سرانجام در دقیقه ۳۱ گل خود را زد. لیونل مسی توپ را از دست داد، دیه‌گو کاستا آن را به فالکائو سپرد، مهاجم کلمبیایی با ضربه‌ای که در نزدیکی میانه میدان به توپ زد مدافعان بارسلونا را محو کرد و با فراری فوق‌العاده و ضربه چیپ زیبایش مجالی برای ویکتور والدس نگذاشت.

بارسلونا به‌تدریج به بازی برگشت و زننده گل مساوی کسی نبود جز آدریانو. او که به دلیل ناآماده بودن دنی آلوز در سمت راست خط دفاعی قرار گرفته بود از سمت راست به سمت مرکز حرکت کرد و دو بازیکن حریف را جا گذاشت، و با شوتی بسیار تماشایی و سهمگین که به تیر هم برخورد کرد دروازه تیبو کورتوا را گشود. ضربه دیدنی او از پشت محوطه جریمه به‌حدی قوی بود که بعید بود هر دروازه‌بان دیگری بتواند آن را دفع کند.

بارسا در دقیقه ۴۵ گل دوم را هم زد. جرارد پیکه روی یک ضربه کرنر توپ را با سر به سمت سرخیو بوسکتس زد. او با خونسردی محض در لبه محوطه شش قدم توپ را کنترل کرد، بازیکن حریف را فریب داد و توپ را به بالای دروازه کورتوا کوبید.

لیونل مسی تا دقیقه ۵۷ در جریان بازی نبود تا این که روی پاس نه‌چندان خوب الکسیس سانچس با مهاری عالی توپ را گرفت، به سمت دروازه حریف رفت و با ضربه بغل پا از پشت محوطه جریمه نودمین گل خود در سال ۲۰۱۲ را به ثمر رساند.

مسی سپس ۳۴امین گل این فصل خود در لالیگا را به ثمر رساند. دیه‌گو گودین در دقایق پایانی با اشتباهی مهلک می‌خواست توپ را با پشت پا بزند که آن را تحویل مسی داد و او هم با ضربه چیپ از بالای دستان کورتوا توپ را به گل تبدیل کرد.

این پایانی عالی برای بارسلونا در لیگ در سال ۲۰۱۲ بود. آنها البته یک دیدار در جام حذفی دارند اما در هر حال با ۹ امتیاز اختلاف با اتلتیکو در لیگ، تعطیلات زمستانی را به خوشی خواهند گذراند.

گل