به گزارش سرویس ورزشی ملت ایران، رقابت های سری آ ایتالیا جمعه شب با برگزاری یک دیدار از هفته بیست و چهارم استارت می خورد و شنبه، یکشنبه با انجام هشت بازی دیگر پیگیری می شود.
اوضاع جدول
در پایان هفته بیست و سوم این رقابت ها، یوونتوس برابر هلاس ورونا که پدیده ی این فصل سری آ بوده با حساب ۲-۲ متوقف شد؛ اما همچنان با ۶۰ ا متیاز و اختلاف ۹ امتیازی بالاتر از رم ۵۱ امتیازی به صدرنشینی اش در سری آ ادامه می دهد؛ در حالی که رمی ها از این فرصت استفاده نکردند و به نتیجه ای بهتر از تساوی ۰-۰ در دربی دلا کاپیتاله برابر لاتزیو نرسیدند. ناپولی با برد شیرین سه بر یک برابر میلان در سن پائولو در رده ی سوم باقی ماند و فیورنتینا هم با کسب هر سه امتیاز خانگی برابر آتالانتا ۴۴ امتیاز شد و با قرار گرفتن در رتبه ی چهارم همچنان به پایین کشیدن ناپولی از جایگاه سوم امیدوارست. اینتر تحت هدایت والتر ماتزاری سرانجام با برد یک بر صفر برابر ساسوئولو نخستین پیروزی را در سال ۲۰۱۴ تجربه کردند اما تنها به دلیل تفاضل گل بهتر بالاتر از هلاس ورونا در جایگاه پنجم هستند. تیم های لیورنو، ساسوئولو و کاتانیا با کسب ۱۷،۷ و ۱۶ امتیاز همچنان سه تیم قعرنشین رقابت های سری آ تا هفته ی بیست و سوم محسوب می شوند.
دیدارهای مهم هفته
از هفته بیست و چهارم این رقابت ها در مهمترین دیدار ها فیورنتینا در فلورانس به میزبانی اینتر می رود و یوونتوس صدرنشین در خانه برابر کیه وو قرار می گیرد؛ در حالی که رم تیم دوم جدول در پایتخت انتظار سمپدوریا را می کشد.
برترین گلزنان
جوزپه روسی مهاجم مصدوم فیورنتینا همچنان با ۱۴ گل زده(پنج گل از روی نقطه پنالتی)، در صدر این رده بندی قرار دارد. کارلوس تبس مهاجم آرژانتینی یوونتوس ۱۳ گله شد و رده ی دوم را به خود اختصاص داد. براردی مهاجم ساسوئولو در کنار گونسالو ایگواین از ناپولی و ایموبیل مهاجم تورینو هر سه با ۱۲ گل زده به ترتیب در رده های سوم تا پنجم می باشند.
جمعه ۲۵ بهمن(۱۴ فوریه)
میلان - بولونیا: ساعت ۲۳:۱۵
شنبه ۲۶ بهمن(۱۵ فوریه)
فیورنتینا - اینتر: ساعت ۲۳:۱۵
یکشنبه ۲۷ بهمن(۱۶ فوریه)
کاتانیا - لاتزیو: ساعت ۱۵:۰۰
یوونتوس - کیه وو: ساعت ۱۷:۳۰
کالیاری - لیورنو: ساعت ۱۷:۳۰
ساسوئولو - ناپولی: ساعت ۱۷:۳۰
آتالانتا - پارما: ساعت ۱۷:۳۰
جنوا - اودینزه: ساعت ۱۷:۰۰
رم - سمپدوریا: ساعت ۲۳:۱۵
دوشنبه ۲۸ بهمن(۱۷ فوریه)
هلاس ورونا - تورینو: ساعت ۲۳:۱۵