به گزارش سرویس ورزشی ملت ایران، رقابت های لالیگای اسپانیا جمعه شب با برگزاری یک بازی رسما وارد هفته ی بیست و پنجم می شود و شنبه شب با انجام سه بازی دیگر پیگیری می شود.
اوضاع جدول
در پایان هفته بیست و سوم لالیگا، با باخت عجیب دو بر صفر اتلتیکو مادرید برابر آلمریا تیم رده ی پانزدهمی لیگ، پیروزی رئال مادرید و بارسلونا برابر حریفان رقابت در صدر جدول به اوج خودش رسیده؛ جایی که هر سه تیم با کسب ۵۷ امتیازی هستند و بارسلونا تنها به لطف تفاضل گل بهترش به صدر بازگشت و رئال مادرید هم به همین دلیل جای اتلتیکو مادرید در جایگاه دوم را گرفت. اتلتیک بیلبائو که برای کسب سهمیه فصل بعد لیگ قهرمانان مبارزه می کند در خانه ی سلتاویگو متوقف شد، این دومین تساوی متوالی آنها بود اما هنوز با ۴ امتیاز بیشتر بالاتر از ویارئال جایگاهش در رده ی چهارم حفظ شد. ویارئال با متحمل شدن شکست در سانتیاگو برنابئو برابر رئال با ۴۰ امتیاز در رتبه ی پنجم به کارش ادامه می دهد. رئال سوسه داد هم با کسب حداقل امتیاز برابر لوانته ۳۷ امتیازی شد و رده ی ششم را به خود اختصاص داد. رئال وایادولید، رایو وایکانو و بتیس با کسب تنها ۲۱،۲۰ و ۱۴ امتیاز سه تیم قعرنشین این رقابت ها محسوب می شوند.
دیدارهای مهم هفته
از هفته ی بیست و چهارم این رقابت ها در مهمترین دیدارها بارسلونای صدرنشین در نوکمپ به مصاف رایو وایکونا، رئال مادرید و اتلتیکو مادرید دو تیم رده دوم و سوم جدول به ترتیب به دیدار ختافه و رئال وایادولید می روند.
برترین گلزنان
کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغالی رئال مادرید با زدن ۲۲ گل(۵ گل از روی نقطه ی پنالتی) بالاتر از دیگو کاستا مهاجم ۲۰ گله ی اتلتیکو مادرید در صدر این رده بندی قرار دارد. گریزمن مهاجم باشگاه رئال سوسیه داد به همراه الکسیس سانچر مهاجم شیلیایی بارسلونا با زدن ۱۴ گل به ترتیب رده های سوم و چهارم را به خود اختصاص دادند؛ در حالی که کریم بنزما مهاجم فرانسوی رئال مادرید با به ثمر رساندن ۱۳ گل در جایگاه پنجم این رده بندی است.
جمعه ۲۵ بهمن(۱۴ فوریه)
الچه - اوساسونا: ساعت ۲۳:۳۰
شنبه ۲۶ بهمن(۱۵ فوریه)
اتلتیکو مادرید - رئال وایادولید: ساعت ۱۸:۳۰
لوانته - آلمریا: ساعت ۱۸:۳۰
بارسلونا - رایو وایکانو: ساعت ۱۸:۳۰
یکشنبه ۲۷ بهمن(۱۶ فوریه)
ویارئال - سلتاویگو: ساعت ۰۰:۳۰
گرانادا - رئال بتیس: ساعت ۱۴:۳۰
ختافه - رئال مادرید: ساعت ۱۹:۳۰
اتلتیک بیلبائو - اسپانیول: ساعت ۲۱:۳۰
سه شنبه ۲۹ بهمن(۱۸ فوریه)
مالاگا - رئال سوسیه داد: ساعت ۰۰:۳۰