به گزارش سرویس ورزشی ملت ایران، رقابت های بوندس لیگا جمعه شب با برگزاری یک دیدار از هفته بیست و یکم این رقابت ها شروع شده و شنبه عصر با انجام شش دیدار دیگر پیگیری می شود
اوضاع جدول
در پایان هفته بیستم این رقابت ها، بایرن مونیخ با برد دو بر صفر در خانه ی نورنبرگ ۵۶ امتیاز شد و با ۱۳ امتیاز اختلاف بالاتر از بایرلورکوزن ۴۳ امتیاز به صدرنشینی اش ادامه می دهد. بوروسیا دورتموند تیم سوم جدول هم با برد پر گل ۵-۱ برابر وردربرمن جایگاه شان یعنی رده ی سوم را حفظ کردند؛ در حالی که شالکه با ۳۷ امتیاز و تنها ۲ امتیاز کمتر نسبت به بوروسیا دورتموند در تعقیب این تیم است. بورسیا مونشن گلادباخ با باخت یک بر صفر برابر بایرلورکوزن سومین شکست متوالی اش را تجربه کرد و با ۳۳ امتیاز تنها به دلیل تفاضل گل بهتر بالاتر از وولفسبورگ ۳۳ امتیاز در رده ی پنجم قرار گرفت. ماینز، هامبورگ و براینشوآگ با کسب تنها ۱۷،۱۶ و ۱۲ امتیاز از ۲۰ بازی سه تیم قعرنشین این رقابت ها تا پایان هفته بیستم بوندس لیگا محسوب می شوند.
دیدار های مهم هفته
از هفته بیست و یکم این رقابت ها در مهمترین دیدارها شالکه در ورزشگاه بای آرنا به میهمانی بایرلورکوزن و تیم های بایرن مونیخ، بوروسیا دورتموند هم در خانه به ترتیب به جدال فرایبورگ و فرانکفورت می روند.
برترین گلزنان
گوستاوو آدریان راموس مهاجم هرتا برلین در پایان این هفته از رقابت ها ۱۴ امتیازی شد و بالاتر از روبرت لواندوفسکی ۱۳ گله در صدر این رده بندی قرار گرفت؛ در حالی که ماریو مندزوکیچ مهاجم بایرن مونیخ با ۱۲ گل زده، بدون زدن حتی یک گل از روی نقطه پنالتی به رده ی سوم رسید. پیر امریک آبامیانگ با زدن ۱۱ گل و درمیک با ۱۰ گل رده های چهارم و پنجم این رده بندی را اشغال کردند.
جمعه ۲۵ بهمن(۱۴ فوریه)
ماینز - هانوفر: ساعت ۲۳:۰۰
شنبه ۲۶ بهمن(۱۵ فوریه)
بوروسیا دورتموند - فرانکفورت: ساعت ۱۸:۰۰
بایرن مونیخ - فرایبورگ: ساعت ۱۸:۰۰
وردربرمن - بوروسیا مونشن گلادباخ: ساعت ۱۸:۰۰
هافنهایم - اشتوتگارت: ساعت ۱۸:۰۰
براینشوآگ - هامبورگ: ساعت ۱۸:۰۰
بایرلورکوزن - شالکه: ساعت ۲۱:۰۰
یکشنبه ۲۷ بهمن(۱۶ فوریه)
آگسبورگ - نورنبرگ: ساعت ۱۸:۰۰
هرتابرلین - وولفسبورگ: ساعت ۲۰:۰۰