به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: تماشاگران شعار می دادند: «ژوزهمورینیو! ژوزه مورینیو!» و چلسی با پیروزی سه بر صفر مقابل نیوکاسل ازآرسنالگذشت و به صدر جدول رسید.
در همان نیمه اول بود که تمامی طرفداران آبی ها ناگهان و بدون برنامه قبلی در داخل ورزشگاه ایستادند و برای مربی شان دست زدند. آنها شعار می دادند: «برای آقای خاص از جایت برخیز». وقتی ادن آزار در دقیقه ۶۳ از روی نقطه پنالتی هت تریکش را کامل کرد نام دیگری به شعارهای طرفداران اضافه شد.
زمانی که آزار تعویض شد هم همه تشویقش کردند. بازیکن بلژیکی پس از نمایشی عالی مقابل نیوکاسل نشان داد چه اهمیتی برای باشگاه چلسی دارد و تماشاگران هم نشان دادند که کاملا آگاهند که چه بازیکن بااستعدادی دارند. مورینیو هم آگاه است.
گری لینکر، مجری برنامه «مسابقه روز» از مورینیو پرسید آزار در این فصل چقدر تاثیرگذار بوده و او در پاسخی طعنه آمیز گفت: «باید بگویم تاثیرگذار بوده. البته شاید هم نبوده!
این بازیکن حتی یک بار هم جایزه بازیکن ماه لیگ برتر را نبرده است. من بازیکنانی را می بینم که ماه به ماه این جایزه را می گیرند اما جیب این بچه خالی مانده است.
او بهترین بازیکن جوان دنیاست. در میان بازیکنان زیر ۲۳ و ۲۴ سال او بی تردید بهترین بازیکن دنیاست. اگر او به همین مسیر ادامه دهد کسی چه می داند که به کجاها خواهد رسید؟»
اعتماد به نفس آزار پس از اولین هت تریک او در فوتبال انگلیس بسیار بالا رفته. حرف های مربی هم به این اعتماد به نفس خواهد افزود.
مورینیو در هفته های اخیر حرف های بسیاری درباره مدعی بودن چلسی زده است و گفته که تیمش اسبی کوچک در رقابت با دو اسب بزرگ است: منچسترسیتی و آرسنال.
او پس از بازی با نیوکاسل مثال بهتری زد و گفت سیتی ماشین جگواری است که نمی تواند علامت «تحت آموزش رانندگی» را روی سقفش بگذارد.»
این حرف های مورینیو چیزی نیست جز خوراک نشریات برای تیترهای طنز. اما نظر او درباره آزار جدی است. هیچ بازیکن دیگری به سن آزار نیست که در حال حاضر حد او باشد.
آزار دفاع حریفان را به سخره می گیرد و حریفان را زجر می دهد. او مقابل نیوکاسل ضربات دقیقی زد و پنج روز پیش تر هم مقابل سیتی عالی بود.
برانیسلاو ایوانوویچ با گلی که دوشنبه پیش زد قهرمان چلسی بود، اما عملکرد آزار بود که بیش از همه به چشم آمد. او با فرارهایش، دیدش و توانایی اش در دریبل حتی بزرگ ترین مدافعان دنیا و زدنش به قلب دفاع حریفان خود را نشان داد.
او از همان سوت آغاز مسابقه کاری می کند که حریفان مجبور به گارد تدافعی شوند. مورینیو نگران قدرت گل زنی مهاجمانش است اما اگر آزار در این فرم باشد او دلیلی برای نگرانی ندارد.
آزار ۲۳ساله بازیکن بزرگ چلسی است. او چلسی را به خوبی به پیش می برد. اگر به این ترتیب ادامه دهد چلسی را به قهرمانی لیگ برتر خواهد رساند، یعنی همان چیزی که مورینیو گفته چلسی بخت اصلی بردنش نیست!
لیل در تابستان ۲۰۱۲ فکر می کرد با فروش آزار به چلسی به قیمت ۳۲ میلیون پوند تجارت خوبی انجام داده است. حال و روز فعلی آنها دیدن دارد!