به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:
فولاد خوزستان صفر – ملوان انزلی صفر
یکشنبه ۲۰ بهمن ۹۲ – ساعت: ۱۵
هفته بیست و ششم لیگ برتر - ورزشگاه الغدیر اهواز
داور: اشکان خورشیدی
اخطار:
تماشاگر: ۴ هزار نفر
فولاد خوزستان: سوشا مکانی، حسن جعفری، عبداله کرمی، ایوب والی، مهرداد جماعتی، مهدی بدرلو، ایوب کلانتری، بختیار رحمانی، اسماعیل شریفات، غلامرضا رضایی و آرش افشین.
سرمربی: حسین فرکی
ملوان انزلی: ایمان صادقی، احمد آهی، سیامک کوروشی، مهدی شیری، عزیز معبودی، سعید یوسف زاده، مازیار زارع، شاهین ثاقبی، امیر حسین فشنگچی، مهدی دغاغله و جلال رافخایی.
سرمربی: دراگان اسکوچیچ
شرح بازی: ملوان انزلی بعد از نتایج خوبی که در هفته های اخیر کسب کرده، با اندیشه شکست فولاد به اهواز رفته است تا ضمن تلافی باخت دور رفت، برای کسب سهمیه آسیایی شانس بیشتری پیدا کند. در سوی مقابل، فولادی ها که جام حذفی را از دست رفته می بینند، حالا به قهرمانی در لیگ برتر نظر دارند و برای رسیدن به این هدف، باید حداکثر امتیاز را از بازی های خانگی بگیرند.
نیمه اول:بازیکنان فولاد و ملوان در ۴۵ دقیقه نخست، کاملاً تحت تأثیر حساسیت مسابقه قرار داشتند. ملوانی ها مطابق انتظار بازی را با احتیاط شروع کردند تا فشار اولیه تیم میزبان را کنترل کنند. پس از آن که بازیکنان فولاد نتوانستند در دقیقه هفتم از خروج اشتباه ایمان صادقی بهره ببرند، بازی به میانه میدان کشیده شد. دوندگی هافبک های ملوان باعثشده بود تا بازیکنان میانی فولاد خوزستان نتوانند در امر بازیسازی و تغذیه مهاجمان سرعتی تیم میزبان توفیقی داشته باشند و همین امر سبب شد تا فولاد در نیمه نخست، نتواند روی دروازه ملوان خلق موقعیت کند.
در سمت مقابل، ملوانان ضمن کنترل فشار فولادی ها روی ضدحملات سریع برنامه ریزی کرده بودند و رافخایی و دغاغله با پاس های پشت دفاع فشنگچی و زارع، خط دفاعی فولاد را آزار می دادند. ملوان در این نیمه دو موقعیت جدی داشت. در دقیقه ۳۹ ضربه سر مهدی دغاغله مهاجم اهوازی ملوان را سوشا مکانی با یک واکنش عالی از روی خط دروازه برگشت داد و در دقیقه ۴۵ نیز دغاغله صاحب موقعیت مناسبی شد اما نتوانست ضربه خوبی به توپ بزند.