به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: پرسپولیسی که بعد از برد مقابل سپاهان و ارائه نمایشی جالب به قهرمانی امیدوار شده بود دوباره به دست خودش به حاشیه رفت تا نوسنان امید و ناامیدی در بین هواداران و حتی خود مجموعه تیم و باشگاه به شدت بالا و پائین برود.
پرسپولیسیها بعد از برد مقابل سپاهان دوباره ساز اعتصاب را کوک کردند و تمام هفته گذشته را درگیر این داستان پر سر و صدا بودند. در این میان علی دایی هم با بازیکنان همراه شد تا برای سه روز متوالی تمرینپرسپولیسبه بهانه بی پولی لغو و جریان نداشته باشد، آن هم در مقطعی فوق العاده حساس و سرنوشت ساز.
درست در روزهایی که می شد از شانس های قهرمانی حرف زد تمام بازیکنان پرسپولیس از اعتصاب، بی پولی و مشکلات مادی شان حرف می زدند و هیچ کس حواسش به مسائل فنی نبود. هیچکس نمی دانست فجر دارد چه کار می کند؟ چقدر و چطور برای بازی یکشنبه تمرین کرده است؟ شرایط زمین شیراز چطور است؟ آنها کجای جدولند و چقدر برای این بازی انگیزه دارند؟
علی دایی که با بازیکنان همراه شده بود هم ظاهرا کاری به مسائل فنی تیمش نداشت در حالی که تیم محمود یاوری در شیراز خودش ر برای این بازی مهم و سرنوشت ساز آماده می کرد.
پرسپولیس حالا تیم سوم جدول است و می تواند با بردمقابل صبا و فجر بحران زده قبل از تعطیلات به صدر جدول برسد اما با این شرایط و بدون تمرین درست و حسابی اگر تیم دایی در شیراز برنده شود یا فجر تیم بسیار ضعیفی است یا اینکه فوتبال ایران بسیار بی حساب و کتاب تر از آن است که تا کنون فکر می کردیم. هر چند جرقه های ستاره های پرسپولیس می تواند در آن واحد نتیجه بازی را عوض کند اما در تیمی که طی ۹ روز فقط دو یا دو نیم جلسه تمرین کرده چه انتظاری می توان داشت؟
به هر حال شاید اگر به جای فجر هر تیم دیگری در مقابل پرسپولیس به میدان می رفت هواداران پرسپولیس باید بیشتر نگران می شدند اما تیم یکی مانده به آخر جدول با وجود پتانسیل تیمی و فردی پائین برای فرار از سقوط آنقدر خطرناک هست و انگیزه دارد که در شیراز بلای جان پرسپولیس شود.
به هر حال پرسپولیسی ها در اولین شوی بعد از اعتصاب با شرایطی متفاوت از همیشه به مصاف فجر یاوری خواهند رفت و شاید خیلی نتوان منتظر کار تیمی هماهنگ و خاصی از شاگردان دایی بود و شاید حتی وضعیت بدنی آنها نیز چندان جالب نباشد اما هر نتیجه ای غیر از برد مقابل فجر بار دیگر امیدها را برای قهرمانی کمرنگ خواهد کرد و گره خوردن این شرایط با تداوم بی پولی در باشگاه شرایط را بغرنج خواهد کرد.