به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: مجید صالح درباره شرایطاستقلالپس از شکست مقابل مس کرمان و بازماندن از راهیابی به فینال جام حذفی اظهار داشت: روز گذشته در ابتدای تمرین، امیر قلعه‌نویی با بازیکنان صحبت کرد که باید از این پس حرفه‌ای فکر کنیم. قطعاً مرتکب اشتباهاتی شدیم که مغلوب مس شدیم اما مسئله این است که بدانیم راه‌مان به پایان نرسیده و تمرکزمان باید به ادامه مسابقات لیگ برتر معطوف باشد.

وی در ادامه افزود: در این فصل شاید لیگ از لحاظ کیفیتی در سطح بالایی نیست اما به لحاظ کمیتی رقابت چه در بالای جدول و چه پایین جدول سخت است. اگر به تیم‌های تراکتورسازی،پرسپولیسو سپاهان دقت کرده باشید، متوجه می‌شوید که این تیم‌ها در مقطعی اًفت داشته‌اند اما دوباره اوج گرفته‌اند. اکنون نیز ما در صدر جدول قرار داریم و همه چیز در اختیار خودمان است.

مربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به شکست آبی‌پوشان مقابل مس کرمان تصریح کرد: حذف شدن از رقابت‌هایجام حذفیسخت بود ولی اتفاقی است که افتاده و باید ذهن‌مان متمرکز مسابقات لیگ و لیگ قهرمانان آسیا باشد. باید دیدگاهی حرفه‌ای داشته باشیم و شکست مقابل مس را فراموش کنیم. خوشبختانه بازیکنانی که در اختیار داریم، حرفه‌ای هستند و می‌دانند در ادامه مسابقات باید چه کنند.

صالح در مورد دیدار روز یک‌شنبه استقلال مقابل سایپای البرز، تیم سابق خود خاطرنشان کرد: سایپا طی سال‌های گذشته عملکرد خوبی داشته و نمایشی قابل قبول داشته است. در این فصل نیز سایپا با حضور فیرات این روند را ادامه داده و با استفاده از چند مهره جوان و باتجربه مجموعه خوبی را تشکیل داده است. ما در کرج با وجود شکست این تیم، تحت فشار قرار گرفتیم و بازیکنان جوان سایپا عملکرد خوبی داشتند. سایپا تیم سختکوشی است اما همه تلاش‌مان را برای شکست این تیم انجام می‌دهیم.

وی در واکنش به انتقادات مطرح شده پیرامون میانگین سنی بالای تیم استقلال عنوان کرد: فکر کردن به این موضوع در حال حاضر هیچ دردی را دوا نمی‌کند. اکنون باید با این مجموعه لیگ را ادامه داده و مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را آغاز کنیم. به این مسئله باید در فصل نقل‌وانتقالات که پیش از آغاز فصل بود، اشاره می‌شد نه اکنون که در جریان مسابقات هستیم. ما همین چیزی هستیم که می‌بینید و دیگر نمی‌توانیم راجع به شرایط سنی تیم صحبت کنیم. ضمن اینکه بازیکنانی که در اختیار داریم، به لحاظ تجربه در سطح بالایی هستند و می‌توانند به تیم کمک کنند.

مربی تیم فوتبال استقلال همچنین درباره انتقاداتی که به بازی‌های استقلال می‌شود، اینچنین واکنش نشان داد: ما در زمین بازی همه تلاش‌مان را انجام می‌دهیم اما این مسئله را در نظر بگیرید که بازیکنان شرایط تعیین کننده‌ای دارند و در استراتژی تیم نقش ایفا می‌کنند. در این فصل به ندرت در ۲ مسابقه پشت سر هم کلیه بازیکنان را در اختیار داشته‌ایم.

صالح با اشاره به بازیکنانی که از استقلال جدا شده‌اند، گفت: بازیکنانی که از ما جدا شده‌اند، بازیکنانی کمی نبودند. فرهاد مجیدی، پژمان منتظری و جواد نکونام در مقاطعی از فصل از تیم جدا شدند و بازیکنانی چون هاشم بیک‌زاده و خسرو حیدری را نیز به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتیم. منتقدان منصفانه نگاه کنند. ما در چند دیدار تنها با ۱۳ بازیکن به مصاف حریفان رفتیم و کار به جایی کشید که تصمیم داشتیم در یک بازی دروازه‌بان دوم‌مان را به جای بازیکن به زمین بفرستیم.

وی با بیان اینکه همیشه از تیم‌های قهرمان انتقاد می‌شود، اضافه کرد: ما پس از هر پیروزی به انتقادات توجه می‌کنیم. به عنوان مثال اتفاق افتاده که امیر قلعه‌نویی پس از پیروزی عنوان کرده ما بردیم اما در حد استقلال نبودیم. در دیدارهایی که پیروز شدیم، باز هم فیلم بازی‌های خود را تماشا می‌کنیم تا نقاط ضعف‌مان را پیدا کنیم. از طرفی این مسئله را در نظر بگیرید که با وجود شرایط سخت مالی چه در این فصل و چه در فصل گذشته، یک جلسه هم تمرین را تعطیل نکرده‌ایم!

مربی تیم فوتبال استقلال در مورد مطالبات خود از این باشگاه تصریح کرد: بخشی از مطالبات‌مان را دریافت کرده‌ایم اما هنوز از سال گذشته طلب داریم. با این وجود فتح‌الله‌زاده و مدیریت باشگاه تلاش زیادی برای پرداخت مطالبات بازیکنان که به حق هم هست، انجام می‌دهند.

صالح در ادامه افزود: در دیدار مقابل مس شرمنده هوادارانی شدیم که در هوای سرد و برفی به ورزشگاه آمده بودند. آنها با وجود شکست استقلال، تیم را تشویق کردند. برخی از تماشاگران استقلالی‌ بودن خود را نشان دادند. آنها بدانند در استقلال هیچ‌کس کم‌کاری نمی‌کند به خاطر آنها راه‌مان را در لیگ ادامه می‌دهیم.

وی در پایان گفت: از فتح‌الله‌زاده و مدیران استقلال تشکر می‌کنم که تلاش زیادی برای انجام نیاز تیم انجام می‌دهند.