به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: دو تیماستقلالوسایپافردا از ساعت ۱۵ درورزشگاه آزادیبه مصاف یکدیگر می روند. استقلالی ها که پس از حذف از جام حذفی به دنبال آن هستند که در لیگ قافیه را به رقبا نبازند به پیروزی در این دیدار به شدت نیازمندند. در سوی مقابل سایپایی ها نه می توانند جزو بالانشینان جدول شوند و نه خطر سقوط آنها را تهدید می کند. البته شاگردان فیرات در ۵ بازی اخیرشان نتوانسته اند موفق به کسب پیروزی شوند و احتیاج دارند از این روند خارج شوند. آنها در لیگ رتبه ی هشتم را در اختیار دارند.

تاریخچه


دو تیم استقلال و سایپا این دو تیم تاکنون ۳۸ بار در چهارچوب رقابتهای لیگ با هم بازی کرده اند که از این ۳۸بازی، ۹برد سهم سایپا، ۱۴بازی مساوی شده و ۱۵ برد نیز سهم استقلال بوده است
انگین فیرات و قلعه نویی هم تا کنون دو بار برابر یکدیگر صف آرایی کرده اند که حاصل آن یک برد برای قلعه نویی و یک تساوی بوده است.

شرایط نا مطلوب دو تیم


علاوه بر اینکه سایپایی ها در ۵ دیدار اخیرشان نتوانسته هیچ پیروزی را کسب کنند وضعیت تیم استقلال هم اصلا مطلوب نیست و با اینکه این تیم در صدر جدول رده بندی قرار دارد اما در سه دیدار اخیرش در لیگ موفق به پیروزی نشده است و در جام حذفی هم در مرحله ی نیمه نهایی از تیم قعر نشین مس شکست خورد.
آبی ها از ۹ امتیاز ممکن در سه دیدار اخیرشان تنها موفق به کسب سه امتیاز شده اند. شاگردان فیرات هم از ۱۵ امتیاز ممکن در ۵ بازی اخیرشان فقط سه امتیاز کسب کرده اند.

ترکیب احتمالی


استقلالی ها در این دیدار جی لوید ساموئل را به دلیل سه اخطاره بودن در اختیار ندارند و احتمالا ترکیبشان به صورت زیر خواهد بود:

سید مهدی رحمتی - امیر حسین صادقی - حنیف عمران زاده - مجید غلام نژاد - هاشم بیک زاده - پژمان نوری - آندو تیموریان - محمد قاضی - سیاوش اکبرپور - محمد مهدی نظری - انتونیو کاروالیو

ترکیب سایپا نیز به احتمال زیاد بدین شرح خواهد بود:
محمد باقر صادقی، مجید ایوبی، سجاد مشکل پور، بابک حاتمی ابراهیم شکوری، اسحاق سبحانی، حامد شیری، محمدرضا ناصحی، ابراهیم صادقی، کاوه رضایی و سجاد شهباززاده