به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: جرارد پیکه، مدافعبارسلوناخوشحال است کهکریستیانو رونالدوفاتح توپ طلا شد.
او بالاتر از لیونلمسیو فرانک ریبری قرار گرفت وبهترین بازیکنسال ۲۰۱۳ شد.
پیکه می گوید: «همه شگفت زده شدند، به ویژه آنهایی که او را نمی شناختند. اما من نه. به نظرم عالی شد.
او را بیش از هر چیزی به عنوان فردی سرسخت می شناسند. او بسیار توپ طلا را می خواست و برایش زحمت کشید و آن را گرفت. این را دوست داشتم.
اخیرا با او صحبت نکرده ام. چند باری شماره تلفنم را عوض کردم و او هم همین کار را احتمالا کرده است. اما من او را دوست دارم و به همین دلیل همیشه حرف های خوبی برایش دارم.
مردم درباره کارها و حرف های او نظر می دهند بدون این که واقعا او را بشناسند. طبق آن چه دیده ام او اخیرا کمی عوض شده است، اما شخصا او را دوست دارم. او در هنگامی که به منچستریونایتد رفتم بسیار به من کمک کرد.
پیکه همچنین گفت که مربی بایرن مونیخ بهترین مربی دنیاست: «پپ گواردیولا شماره ۱ است. از او بیش از هر فرد دیگری آموختم. او به من یاد داد که فوتبال را درک کنم.
مربیان به شما می گویند چه کار باید انجام دهید. اما پپ می گفت چرا باید این کارها را انجام دهیم و دلایلش را به ما می گفت. او به من کمک کرد که این ورزش را بهتر درک کنم. هرگز فراموشش نخواهم کرد. او بهترین است.
او ۲۴ ساعت در روز با فوتبال زندگی می کرد و همین انسان را فرسوده می کند. رفتنش تصمیمی شخصی بود. مانند رفتن ساندرو روسل. این تصمیمی نبود که ما گرفته باشیم.»
یک شایعه این بود که گواردیولا از بارسا رفته تا از دست بازیکنانی مانند پیکه راحت شود، اما پیکه می گوید: «البته که این شایعه را شنیده ام که او می خواسته از من رهایی یابد، اما باید از او بپرسید که این حرف صحیح است یا نه. او هرگز چیزی به من نگفت. من نمی دانم واقعیت دارد یا نه.»