ملت ایران:وقتی علی دایی در نشست مطبوعاتی دیشب تاخت و تاز شدیدش را علیه رویانیان انجام داد، همه منتظر واکنش مدیرعامل پرسپولیس بودند. واکنشی که دقایقی قبل توسط سایت رسمی باشگاه پرسپولیس منتشر شده و در آن چنین آمده است.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس در پاسخ به اظهارات سرمربی راه‌آهن گفت: در مرام، آیین و دین ما قبل از اینکه از کسی درباره اعتقادات ظاهر و باطن او سوال شود به انسان بودن او توجه می‌شود.

رویانیان:آقای دایی! انسان بودن مهم است

محمد رویانیان در گفت و گو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس درباره اظهارات توهین‌آمیز و غیرمودبانه سرمربی راه آهن افزود: نمی خواهم در این باره حرف بزنم چرا که اگر قرار به پاسخگویی تک تک اظهارات مطرح شده باشد دلایل و ادله فراوانی برای رد این اظهارات وجود دارد، بنده صرفاً به ذکر ۴ نکته اکتفا می‌کنم.

۱ - باید بگویم در آیین، دین و مرام ما قبل از اینکه از دین و اعتقادات ظاهر و باطن افراد سوال شود به انسان بودن او توجه می شود. پرداختن به ظاهر و مقدسات در فوتبال و یک کنفرانس خبری با چه اهداف و اصولاً بر چه اساسی مطرح شده؟!

۲ - رزومه کاری ما به تمام ایرانیان پوشیده نیست. بنده افتخار می کنم ۳۳ سال در پست‌های حساس تمام زندگی ام را وقف خدمت کرده ام و به نوکری مردم دور از تعلقات و گرایش ها و خطوط سیاسی پرداخته و افتخار می کنم به عنوان سرباز در این مرز و بوم خدمت کرده ام.

۳ - برخی از مسائل مطرح شده پاسخ هایی را می طلبد که به موقع به آن پرداخته خواهد شد. یکی دو نفر از معاونین بنده پس از مشورت با خودم بیانیه و اطلاعیه ای را در ۵ صفحه تنظیم کرده که در این اطلاعیه به تک تک اظهارت و مباحثمطرح شده در دو سه روز اخیر پرداخته شده بود. بیانیه ای که بسیار مودبانه، منطقی و محکمه پسند بود اما از آنجا که برخی دوستان خیرخواه و مشترک با سرمربی راه آهن از بنده در خواست کردند سکوت کنم بنا شد فعلا این بیانیه منتشر نشود تا فضای فوتبال بیش از این تب آلود نشود. بر همین اساس در حال حاضر نیازی به پاسخگویی بیشتر نمی بینم اما در صورت لزوم این بیانیه منتشر خواهد شد تا حق و حقوق باشگاه پرسپولیس پایمال نشود. در باره علی دایی هم باید بگویم او قطعا یکی از دلسوزان فوتبال است اما باید راجع به برخی اظهارات خود که اتفاقا غیر فوتبالی هم بوده بیشتر فکر کند تا مدیون خیلی ها نباشد. به هر حال هیچ انسانی عاری از اشتباه و خطا نیست؛ چه بنده باشم، چه علی دایی و امثالهم.

۴ - امیدوارم خداوند متعال ما را از شر شیطان محافظت فرماید. ان شا ا … پرسپولیس در سایه آرامش و بی توجه به حاشیه سازیها رو به جلو حرکت کند. هدف شادی دل سی میلیون ایرانی است که دل در گرو عشق پرسپولیس دارند و السلام. /.