ملت ایران: علی دایی پس از شکست ۲ بر صفر تیمش مقابل پرسپولیس در خصوص صحبت‌های محمد رویانیان تصریح کرد: دوست دارم برای روشن شدن ماجرا برای هواداران پرسپولیس در این خصوص صحبت کنم.

وی در ادامه افزود: نمی‌دانم آقایانی که یک دفعه پیدای‌شان می‌شود چطور دایه مهربان‌تر از مادر می‌شوند. قبل از اینکه این آقا(رویانیان) به پرسپولیس بیاید آیا به غیر از راهنمایی و رانندگی جای دیگری دیده بودیدش؟

دایی با طرح این سئوال که " اگر دنبال طلبم بروم آدم بدی می‌شوم "، تاکید کرد: من هرچه دارم از بالایی دارم نه از پرسپولیس. پرسپولیس و تیم ملی وسیله‌اند. وقتی در تیم تجارت بازی می‌کردم بهترین بازیکن مسابقات انتخابی جام جهانی در سال ۹۳ شدم و بعد از آن پرسپولیس دنبالم آمد.

سرمربی راه آهن تاکید کرد: اگر پرسپولیس به من ۲۰ تومان داده من ۴ برابرش را به این تیم برگردانده‌ام. نمی‌دانم این آقا کجا بزرگ شده است که یازهرا گفتن مرا رقص و پایکوبی می‌داند!

دایی که به شدت عصبانی بود ادامه داد: مسلمانی به ریش نیست. اعتقاد به ریش نیست به ریشه است. باید بدانیم آدم‌ها از کجا آمده‌اند.

وی تاکید کرد: شما را که بنده خدا به پرسپولیس آورده است. این آقا گذشته‌ای ندارد که من بخواهم یادآوری کنم. ایشان فکر کرده چه خبر است؟

سرمربی راه آهن ادامه داد: مگر من از تو به خاطر ریشت می‌ترسم؟ من از بالایی می‌ترسم نه از شما. دین و مسلمانی به ریشه است نه ریش.

دایی که لحظه به لحظه بر عصبانیتش افزوده می‌شد، افزود: ببخشید من از شما می‌ترسم، شمایی که به خاطر تبلیغ خودت به پرسپولیس آمدی و گفتی تیم را کهکشانی می‌بندی؟! شما برای اینکه خودت را نشان بدهی قهرمانان المپیک را به پرسپولیس آوردی و با آنها قرارداد بستی. علی دایی جواب هزار نفر مثل تو را هم می‌دهد چه برسد به شما، تویی که بنده خدا هلت داده و از جایی دیگر به ورزش آورده است. بدبختی ورزش ما همین است.

سرمربی راه آهن خطاب به رویانیان گفت: بنده خدا! تو هم می‌روی. امسال امثال کریمی و دایی و خوردبین را کنار می‌گذاری اما سال‌های آینده چه؟

دایی تاکید کرد: همه می‌دانند دایی چطور کسب درآمد کرده است. من استحقاقش را داشته‌ام و خدا هم کمکم کرده است. شما که یک مدیر دولتی بودی! این پول‌ها از کجا می‌آید؟ شما که می‌گویید از وزارت ورزش پولی نگرفته‌اید. نکند شما مولتی میلیاردر بودی و ما خبر نداشتیم!

سرمربی راه آهن ادامه داد: من از باشگاه السد قطر به باشگاه بیله فلد رفتم که با این انتقال بالای یک میلیون مارک به جیب باشگاه پرسپولیس آمد.

دایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: شمایی که وقتی به یک مسند می‌رسد خودت را گم می‌کنی. اصلا از این صحبت‌ها خنده‌ام می‌گیرد. بعضی‌ها می‌گویند بازیکنان پرسپولیس با دایی ارتباط دارند که باید بگویم بله. من با همه فوتبالیست‌ها ارتباط دارم و به عنوان یک برادر به آنها کمک می‌کنم.

وی افزود: فردا، پس فردا تو هم رفتنی هستی اما مطمئن باش امثال دایی همیشه در دل مردم می‌مانند.

سرمربی راه آهن با بیان اینکه " آیا از این صحبت‌ها خجالت نمی‌کشید "، خطاب به رویانیان گفت: یک خورده معرفت داشته باشید. یک خورده مرد باشید. شما یک میکروفن دست‌تان است که هر چه می‌خواهید می‌گویید. تو که ادعا داشتی فوتبال ما ناپاک است و برای مبارزه با این ناپاکی‌ها آمدی اما با این شرایط باید بگویم وای به حال پرسپولیس که تو بخواهی با خراب کردن امثال دایی آن را درست کنی.

دایی ادامه داد: تو تا دیروز هزار بار مجیدی و دایی می‌گفتی. با این حال گنده‌تر از تو هم نمی‌تواند دایی را خراب کند، چرا که من همه چیزم را از بالایی گرفته‌ام و پرسپولیس و تیم ملی وسیله بوده‌اند.

وی تاکید کرد: شمایی که یک روزه به فوتبال آمدی چطور دایه مهربان‌تر از مادر شده‌ای؟! در حالی که تا قبل از این هیچکس شما را در ورزشگاه ندیده بود.

سرمربی راه آهن افزود: شما در حدی نیستید که راجع به دایی حرف بزنید. از این به بعد هم هر حرفی بزنید همه چیز را واضح‌تر می‌گویم چرا که سرم زیر بغل کسی نیست و از هیچکس نمی‌ترسم.

وی گفت: مگر کسی که بخواهد حقش را بگیرد جرم می‌کند؟ چرا شما با آنهایی که بعد از دایی به پرسپولیس آمدند تسویه حساب کردید ولی حالا که به ما رسید پول‌مان را نمی‌دهید؟ من سه ماه قبل محترمانه درخواست کردم پولم را بدهید ولی وقتی جواب نمی‌دهید این اتفاقات می‌افتد.

سرمربی راه آهن همچنین در خصوص دیدار این تیم مقابل پرسپولیس گفت: ما شروع بدی داشتیم و روی دو ضربه ایستگاهی که نقطه قوت پرسپولیس بود گل خوردیم. اگر نیمه اول یکی از توپ‌های ما گل می‌شد جریان بازی تغییر می‌کرد.

دایی تصریح کرد: بازی متعادلی بود و ما روی تیزهوشی بازیکنان پرسپولیس گل خوردیم. گل دقیقه اول همه حساب و کتاب ما را به هم ریخت.

مهر