به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: دیدارپرسپولیسوسپاهانهمیشه حساس است، خصوصا وقتی دو تیم برای قهرمانی و آسیایی شدن به پیروزی نیازمند بوده و تساوی آنها به سود مدعیان خواهد بود. در هفته بیست و پنجم که این دو تیم مطرح در تهران به میدان می‌روند، ۳ تیم بالایجدولکار سختی در خارج از خانه دارند و برای حفظ جایگاه و یا ارتقای آن، ابتدا خودشان باید برنده شوند و سپس امیدوار به ناکامی رقیبان‌شان باشند.
این یک بازی انتقامی برای سرخپوشان تهرانی است، انتقام از دو باخت اخیر مقابل سپاهان که یک‌بار قهرمانی و صعود به آسیا را از آنها گرفت و بار دیگر حاشیه‌های بسیاری را برای این تیم بوجود آورد که هنوز هم این مشکلات ادامه دارد. پرسپولیس که میزبان این بازی است، تنها یک هدف دارد آنهم پیروزی مقابل تیمی که در هفته‌های اخیر مدعی قهرمانی شده است.

پرسپولیسی‌ها که در چهار بازی گذشته خود در لیگ و یک بازی در جام حذفی طعم پیروزی را نچشیده و در کنار از دست دادن امتیازات مهم، شکست‌های تلخی را تجربه کرده‌اند، برای آشتی با هواداران و قرار گرفتن دوباره در کورس قهرمانی، باید در این بازی پیروز شوند و امیدوار باشند استقلال، فولاد و نفت و در بازی‌های خارج از خانه امتیاز از دست بدهد.

سرخپوشان تهرانی که نخستین بازی لیگ برتری خود را پس از استعفای محمد رویانیان و سرپرستی علی پروین تجربه می‌کنند، در مهمترین دیدار لیگ بعد از دربی پایتخت، اگر بتوانند به ۳ امتیاز برسند از بحران فعلی نجات پیدا کرده و روزهای بهتری را تجربه خواهند کرد. البته نباید فراموش کرد هواداران این تیم به تساوی در این بازی هم راضی نیستند زیرا آنها را از قهرمانی دورتر خواهد کرد، چه برسد به اینکه سومین شکست متوالی را از سپاهانی‌ها تجربه کنند. اگر باخت شاگردان علی دایی با پیروزی تراکتورسازی در خانه همراه شود، آنها به رده ششم سقوط خواهند کرد و این یعنی یک بحران بزرگ و از دست دادن قهرمانی و حتی شانس رسیدن به آسیا.

در سوی دیگر میدان اما سپاهانی قرار دارد که در ۶ هفته گذشته ۵ پیروزی بزرگ به دست آورده و در نیم فصل دوم هنوز نباخته است. زردپوشان اصفهانی در این شرایط امیدوار بوده با شکست دادن پرسپولیس و ناکامی سه تیم بالای جدول، پس از صعودی که در هفته گذشته داشت، باز هم در جدول رده‌بندی به رتبه‌های بالاتر دست یابد و شانس خود را برای قهرمانی و یا آسیایی شدن افزایش دهد.

سپاهانی‌ها که با بازگشت دوباره محرم نویدکیا به مستطیل سبز، قطعا شرایط به مراتب بهتری نسبت به گذشته پیدا خواهند کرد، با انگیزه بالا در این بازی شرکت خواهند کرد و امیدوارند با شکست دادن پرسپولیس خود را برای پایان رویایی لیگ آماده کنند. آنها که یکی از نمایندگان ایران در آسیا هستند، در این مسابقه حساس به فکر رسیدن به سومین پیروزی متوالی مقابل پرسپولیس هستند اما تساوی آنها را در رده چهارم نگه می‌دارد و شاید اگر نفت ببازد، آنها را به رده سوم برساند، ولی شکست کارشان را برای رسیدن به سهمیه آسیا از لیگ سخت‌تر از قبل خواهد کرد.

رویارویی محسن بنگر و محمدرضا خلعتبری با تیم پیشین‌شان سپاهان هواداران این تیم هم جزو اتفاقات حاشیه‌ای این بازی است. همچنین زلاتکو کرانچار بار دیگر برای علی دایی قرار می‌گیرد که به جای او به پرسپولیس آمد و این فرصتی است که بار دیگر این دو مربی توانایی‌های خود را به همدیگر ثابت کنند. ضمن اینکه رقابت این دو تیم تحت تاثیر نام " محسن قهرمانی " داور دیدار جنجالی رفت قرار دارد و برنده این مسابقه به سوی قهرمانی گام برمی‌دارد.

نکته دیگر این بازی این است که دیگر خبری از محسن قهرمانی نیست. مردی که در دیدار رفت از سوی علی دایی متهم به غش کردن به سمت سپاهانی شد و با رو شدن پرونده های دیگر از داوری محروم شد. حالا باید مراقب داور روز جمعه این دیدار بود که شب قبل به سمت یک تیم غش نکند و بازی را تحت تاثیر قرار ندهد!