به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: آنتونیو کنته سرمربی باتجربهیوونتوسدر پایان بازی تیمش مقابل لاتزیو معتقد بود که اخراج جانلوئیجی بوفون از زمین مسابقه تصمیم خشنی بوده.
خطایبوفونبرروی میروسلاو کلوزه باعثشده تا داویده ماسسا، داور بازی دروازه بان بینکونری را اخراج کرده و یک پنالتی هم به نفع این تیم اعلام کرد که آنتونیو کاندروا آن را وارد دروازه یووه نمود. البته در نهایت این فرناندو یورنته بود که با گلزنی یک امتیاز را به حساب تیم تورینی واریز کرد تا تیم ۱۰ نفره کنته دست خالی به خانه بازنگردد.
در پایان این بازی کنته ۴۴ ساله در صحبت هایی به خبرنگاران گفت: «این ناامید کننده است که چنین قانونی وجود دارد؛ چون به نظر من اعلام پنالتی به خودی خود برای تنبیه کردن تیم کافی است و نیازی به کارت قرمز نیست. من سالهاست که این را می گویم؛ حالا چه این تصمیم به نفع ما باشد و چه به ضرر ما. چون این تصمیم بازی را خراب می کند. گاهی وقتها داور یک کارت زرد می دهد و گاهی هم یک کارت قرمز. پس هیچ وقت کاملا روشن و واضح نیست.»
کنته ادامه داد: «من قبل از بازی با اینتر در هفته آینده دیگر صحبت نمی کنم. تا پایان فصل دیگر قبل از بازیها صحبت نخواهم کرد.»
با وجود این ناامیدی و ناراحتی کنته در ادامه به تمجید از تیمش پرداخت و گفت: «ما می خواستیم پیروز شویم؛ چه ده نفره و چه یازده نفره. ما نهایت تلاشمان را به کار گرفتیم تا ذهنیتی پیروزی طلبانه را به ذهن بازیکنان منتقل کنیم و می خواستیم آنها بدانند که در هر بازی باید برای برد به میدان بروند. ما از این بازی یک امتیاز گرفتیم و فکر می کنم که تیم ما دوباره ثابت کرد که به چه دلیل صدرنشین جدول سری آ است. ما هیچ وقت از تلاش دست نکشیدیم. به فوتبال بازی کردن ادامه دادیم و تلاش کردیم که با وجود ۱۰ نفره بودن به پیروزی برسیم.»
این تساوی باعثشد تا یووه حالا با ۹ امتیاز فاصله با رم که امشب بازی این هفته اش مقابل هلاس ورونا را برگزار می کند، در صدر قرار بگیرد.