به گزارش سرویس خبر ورزشی ملت ایران:لوکا بوناچیچدر نشست خبری پیش از بازی با نفت تهران گفت: خوشحالم که دوباره شما خبرنگاران را از نزدیک می بنیم تقدیر این است که هیچ وقت از ابتدای فصل بامس کرمانکارم را شروع نکنم. با این حال من دو بار مس را نجات داده ام و هر دو بار هم انتظار داشتم که کارم را ادامه بدهم اما این انتظار برآورده نشد. مسئولان قبلی که در باشگاه تشریف داشتند نظرات چیز دیگری بود این سومین بار است که من به مس کرمان می آیم و اعتقاد دارم قدرت و انگیزه دارم که برای بار سوم هم موفق شوم و تیم را در لیگ برتر حفظ کنم.
وی ادامه داد: قرار نیست که من در اینجا جوجه کباب درست کنم من مربی ام و این هم یک جور ماجراجویی مثبت است که مربیان حرفه ای دارند که یک چیزی عادی است و ما انگیزه مضاعف داریم. من یک رابطه عاطفی با مس برقرار کرده ام و همین مسئله وادارم کرد که به کرمان بیایم من مربی با تجربه ای هستم و مسائل تکنیکی و تاکتیکی گذشته را زیر سؤال نمی برم.
سرمربی مس کرمان تصریح کرد: برای سومین بار می خواهیم این ماجراجویی را انجام دهیم امیدوارم که نتیجه خوبی بگیریم و تیم را در لیگ حفظ کنیم البته مشکلات دیگری هم داشتیم در همین ابتدای کار هم بدشانسی آورده ایم و سه بازیکن خوب مان مشکل دارند و فردا با ما نیستند، احمد حسن زاده، شیثرضایی، مجتبی ترشیز که مادرش فوت کرده به هر حال این بازیکنان را ما فردا نداریم اما نباید زانوی غم بغل بگیریم زیرا از پنج شش بازیکن جوان خوب دیگر می توانیم استفاده کنیم نه برای آنکه بگویم من آنها را کشف کردم بلکه من آمده ام که تغییر و تحول ایجاد کنم و همین کار را هم انجام می دهم و از نیروی جوان استفاده می کنم.
بوناچیچ در مورد مدت قراردادش با مس گفت: من ابتدا با ایرانمنش مدیرعامل باشگاه صحبت کردم که یک و نیم فصل قرارداد ببندم اما وقتی فلاش بکی به گذشته زدم و دیدم که مثلاً مس سرچشمه سقوط کرده و همچنین عدم ثابت را می بینم ضمن اینکه ایرانمنش هم گفت که آن اشتیاق و حال و هوای چند سال پیش فوتبال در کرمان نیست به این نتیجه رسیدیم که تا پایان فصل قرارداد ببندیم اما اگر خدای ناکرده مس سقوط کرد می خواهم که این تیم را به جایگاه اصلی اش برگردانم به هر حال باید دید چه اتفاقی می افتد، من دوست داشتم در هر دو مورد گذشته با مس کرمان کارم را ادامه بدهم.
وی در مورد بحثماجراجویی که مطرح کرده است، گفت: شما هیچ وقت از فردای خودتان خبر ندارید من برای حضور در مس به ایران آمده ام و از طرف باشگاه مس دعوت شده بودم نه باشگاه دیگر. یکی دو روز هم در تهران بودم که در اوقات فراغتم رفتم و بازی ها را دیدم شاید به خاطر آن شایعه شد که ممکن است به تیم دیگری بروم اما دعوتنامه و تمرکز من روی مس بود و این اتفاق هم افتاد.
وی در مورد اینکه بازیکنان مس میلی برای برد ندارند، گفت: این را باور ندارم که بازیکنان میل به برد ندارند اما وقتی مربی می آید و مسئولیتی برعهده می گیرد خیلی عوامل باید کنار هم باشند تا موفق شود. مس بازی های خوبی انجام داده و در این فصل هم پنالتی های زیادی را از دست داده است که اگر آنها گل می شد اکنون ۲۴ یا ۲۵ امتیاز داشت و در خطر سقوط نبود. واقعیت این است که بازیکنان از نظر روحی و روانی مشکل دارند و مشکل بدنی و فنی نیست وظیفه من با عنوان مربی این است که به بازیکنان بگویم آرامش داشته باشند و اینکه می توانند بهتر باشند آنها در این فصل نشان دادند که از هیچ تیمی کمتر نیستند و با تیم های قدرتمند هم بازی خوبی انجام دادند اما اینکه من در ابتدای حضورم بدانم مشکل چیست خیلی خوب است فقط این را می گویم ارزش واقعی مس خیلی بالاتر از حضور در این منطقه جدول است.
بوناچیچ در مورد استفاده از مربیان بومی در کادر خود گفت: در این مورد فقط من تصمیم گیرنده نیستم بلکه ایرانمنش هم باید تصمیم بگیرد مربیان قبلی که با سرمربی قبلی آمده بودند، آمدند و گفتند ما با او آمده ایم و با او هم برمی گردیم و تقدیر و تشکر کردند فقط ولی میرزایی از کادر قبلی مانده است چون مربی گلرها هم رفته بود از هاروت خواستم که بیاید.
سرمربی مس در مورد اینکه شرط و شروط خاصی برای باشگاه گذاشته است، گفت: این شایعات عجیب است فقط یک چیز را می توانم بگویم اینکه من ارزان ترین مسئول مس هستم همه چیز در پول نیست من شرط خاصی هم ندارم.
وی افزود: وقتی فصل تمام شد دوست داشتم با مس کرمان کارم را ادامه بدهم اما در مرحله اول ارزشم خدشه دار شد و در مرتبه دوم مدیرعامل قبلی آمد و به من گفت در هتل باش تا برای فصل بعد با هم صحبت کنیم اما هیچ خبری از او نشد بعد هم گفت که بوناچیچ پول زیادی می خواسته و یک دروغ کلاسیک و ایرانی گفت زیرا به کسی حمله شد که حق دفاع نداشت. من سابقه خوبی در باشگاه داشته ام و امیدوارم با کمک تماشاگران، شماها و همه مسئولان تیم را بالا بیاورم. مدیرعامل قبلی من را در شرایط خاصی قرار داد.