به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:پرسپولیسواستقلالتا به حال ۷۸ بار در عرصه های مختلف به مصاف همدیگر رفته اند. در این عرصه بسیاری از مسابقات در چارچوب مصاف های پلی آف و حذفی بوده است، مسابقاتی در مرحله یک چهارم، نیمه نهایی وفینالاما فینال به معنای واقعی کلمه برای دوبار در تاریخ سرخابی ها ثبت شده است. اگر روز یکشنبه پرسپولیس فولاد را ببرد یک گام تا سومین فینال تاریخی سرخابی ها بیشتر باقی نمانده است. پرسپولیس باید تراکتور را ببرد و استقلال در مصاف با مس باید فاتح باشد. در ادوار گذشته پرسپولیس و استقلال هر کدام یکبار فینال های حذفی را از هم برده اند.
۱. چهارم خرداد ۱۳۶۹ دیدار فینال مسابقات لیگ دو گروهی باشگاهی قدس استقلال ۲پرسپولیس یک. گل های استقلال را عباس سرخاب و صمد مرفاوی به ثمر رساندند. هر دو گل با ضربه سر و روی ارسال های دیدنی امیر قلعه نویی از سمت راست ثبت شد و تنها گل پرسپولیس را نادر میراحمدیان روی پاس زیبای مجتبی محرمی در نیمه اول به ثمر رساند.
۲. روز ۲۰ تیر ۱۳۷۸ پرسپولیس ۲استقلال یک فینال جام حذفی سال ۱۳۷۸-۱۳۷۷ گل های پرسپولیس را مهدی هاشمی نسب از روی نقطه پنالتی و افشین پیروانی به ثمر رساندند. پنالتی روی ادموند بزیک صورت گرفت و پاس گل افشین پیروانی را پایان رأفت داد. گل استقلال را هم سهراب بختیاری زاده با ضربه سر به ثمر رساند.
آیا سرخابی ها می توانند سومین فینال تاریخی خود را به معرض دید تماشاگر تشنه دربی خوب بگذارند. چرا که دیگر این فینال است و دو تیم نمی توانند به انتظار تساوی صفرصفر بنشینند.