به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: حنیف عمران زاده، مدافع کهنه کار استقلال درباره وضعیت این تیم و شرایط خود، به صحبت هایی اشاره کرده که می خوانید:
*شرایط استقلال را چطور می بینی؟
شکر خدا وضعیت خوبی داریم و با پیروزی که جلوی ذوب آهن در جام حذفی داشتیم و با صعود به مرحله بعد، حالا تمام تمرکزمان را در بازی های لیگ گذاشته ایم تا خدایی نکرده در این شرایط حساس بازی ها امتیازی از دست ندهیم و بتوانیم جایگاه استقلال را در بالای جدول حفظ کنیم.
*بازی استقلال مقابل ذوب آهن را چگونه ارزیابی می کنی؟
خب به هر حال بازی سختی داشتیم و هر دو تیم موقعیت های خوبی روی دروازه ها خلق کردند. تیم ذوب آهن تیم خوبی است و به نظر من حقش نیست با این بازی در این جایگاه از جدول باشد. به هر حال بازی در اصفهان همیشه شرایط خاص خودش را داشته و ما مثل همیشه برنامه های خاصی برای بازی در این شهر جلوی ذوب آهن داشتیم و خوشحالم که این برنامه ها به نتیجه رسید و توانستیم در نهایت پیروز بشویم و به مرحله بعد صعود کنیم. البته این را هم باید بگویم که اگر از حق نگذریم، مهار پنالتی توسط مهدی هم خیلی به این پیروزی ما کمک کرد.
*برخی کارشناسان اعتقاد دارند که استقلال امسال مثل سالهای گذشته هجومی نیست و این یک ضعف برای تیم شماست، چه نظری در این باره داری؟
ببینید، مدتی است که اینطور بحثها در فوتبال ما باب شده، عده ای می گویند استقلال چرا بیشتر سانتر می کند، عده ای می گویند چرا در هر بازی با یک گل پیروز می شود و این طور صحبت ها. شما ببینید اگر تیم ما ۵ گل بزند و ۳ گل دریافت کند، همین آقایان نمی گویند دفاع استقلال این طور است و آنطور؟ به نظر من پیروزی های استقلال در هر بازی با یک گل نشان از قدرت تیمی ما دارد و به هیچ وجه نقطه ضعف نیست.
*بیشتر توضیح می دهی؟
مثلا وقتی که تیم ما در ۱۸ بازی اخیرش یک بار هم نباخته، همین تعداد بازی از یک نیم فصل هم بیشتر است یا وقتی استقلال در ۱۲ بازی آخر خودش فقط یک گل خورده، این ها چه واقعیتی را نشان می دهد؟ به قول امیرخان، آمار در فوتبال همه چیز را نشان می دهد و نیاز به گفتن یک سری حرف ها نیست. وقتی ما از موقعیت مان استفاده می کنیم و گل می زنیم، همان مدیریت نتیجه بازی در زمین کار بزرگی است و ما تواناایی آن را داریم که از نتیجه مان حفاظت کنیم. من فکر می کنم این ها حرف هایی است که کمتر از یک سری آدمها می شنویم.
*وضعیت خودت چطور است؟
خب من امسال تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتم و انصافا کادرفننی هم به خوبی از من حمایت کردند. تمام تلاشم را کرده ام که بتوانم با هماهنگی بیشتری در خدمت استقلال باشم و امیدوارم بتوانم به این روند ادامه دهم و مثمر ثمر باشم.
*فکر می کنی امسال بتوانیم حنیف را در لیست مسافران برزیل ببینیم؟
البته من تمام سعی و تلاشم را می کنم و در سال جام جهانی سعی می کنم بهترین عملکردم را در استقلال داشته باشم و بقیه دست من نیست و آقای کروش و کادرفنی تیم ملی باید صلاح بدانند که چه کسی در تیم باشد یا نه. به هر حال از حضور در تیم ملی ناامید نیستم و امیدوارم که بتوانم در هر لباسی به کشور عزیزم کمک کنیم.
*بازی فردا مقابل ذوب آهن را چطور می بینی؟ انگیزه ذوب آهنی ها کار شما را سخت تر نمی کند؟
همانطور که به شما گفتم ذوب آهن تیم خوبی است و توانایی های زیادی دارد. به نظر من درست است که آنها انگیزه زیادی برای انتقام گرفتن از استقلال دارند و می خواهند در لیگ بمانند ولی ما هم تمام تلاش مان را می کنیم که بتوانیم با حفظ صدر جدول، برای تکرار قهرمانی پارسال تلاش کنیم و با تمام قدرت به میدان خواهیم رفت.
*می توانیم امسال تکرار قهرمانی را از استقلال شاهد باشیم؟
خب تمام هدف و تلاش ما هم برای همین مسئله است. به نظر من استقلال امسال اگر کمی حمایت شود، می تواند جدای از قهرمانی در لیگ، در جام حذفی و جام باشگاه ها هم افتخارات خود را تکرار کند و ما تمام سعی مان را در این راه خواهیم کرد.
*مشکلات مالی به کجا رسید؟
ببینید، مشکلات که همیشه بوده و خواهد بود ولی باید بگویم که ما احتیاج به حمایت بیشتری داریم تا بتوانیم عملکرد بهتری مخصوصا در بازی های بین المللی داشته باشیم. با این روش که دکتر فتح الله زاده بخواهد از دارایی های شخصی و چک شخصی اش برای استقلال خرج کند یا امیر خان برای استقلال از دوستان شان کمک بگیرند، هم در شان استقلال و مدیرعامل و سرمربی تیم نیست و هم اینکه در کوتاه مدت فقط جواب می دهد و مسئولین باید بیشتر به فکر استقلال باشند.