ملت ایران: تیم فوتبال استقلال تهران، پس از کسب تساوی مقابل پرسپولیس در هفتاد و هشتمین شهرآورد پایتخت، موفق شد تیم ذوب آهن اصفهان را در این شهر با یک گل از پیش روبرداشته و صعودش را به مرحله بعدی بازی های جام حذفی مسجل کند.
*استقلال با پیروزی مقابل ذوب آهن توانست به مرحله بعدی جام حذفی صعود کند، این بازی را چطور دیدی؟
خب به هر حال تیم ذوب آهن تیم خوب و با انگیزه ای بود که بازی خوبی را مقابل ما به نمایش گذاشت و موفق شد فشار زیادی را جلوی استقلال در زمین ما ایجاد کند. بخصوص بعد از گلی که به آنها زدیم، این تیم فشار بیشتری را روی دروازه ما آورد ولی ما هم توانستیم با جنگندگی و دوندگی مان این فشار را مهار کنیم و برتری مان را به حریف دیکته کنیم. آنها تمرکز زیادی روی ضد حملات داشتند و می خواستند با دفاع فشرده، راه را برای ضدحملات روی دروازه ما از سمت بازیکنی مثل قاسم حدادی فر که یکی از چپ پاهای خوب لیگ ما است ایجاد کنند که در نهایت تاکتیک تیمی مان به حریف چربید و توانستیم با تلاش بچه ها و مهار عالی پنالتی توسط رحمتی به برتری برسیم و خوشحالم که این تلاش ها با صعود استقلال همراه شد.
*وضعیت خودت را چطور می بینی؟
خب شکر خدا وضعیت خوبی دارم و همانطور که در ابتدای فصل هم به خود شما گفتم، هر بازیکنی که جابجا می شود، زمان می خواهد تا با تیم هماهنگ شود ولی با این وجود تمام تلاشم را می کنم تا رفته رفته در هر بازی بیشتر خودم را با تیم هماهنگ کنم و بتوانم برای استقلال مثمر ثمرتر واقع بشوم. در هر حال انتخاب مسئولین برگزاری بازی بود که بهترین بازیکن را بنام من بزنند و تمام سعی ام را خواهم کرد که در آینده بهتر از این هم ظاهر بشوم و بیشتر به استقلال کمک کنم. البته از حق هم نباید گذشت که رحمتی واقعا در استقلال زحمت زیادی کشیده و در گل نخوردن طولانی مدت استقلال در این بازی های اخیر بیشترین نقش را داشته است.
*ذوب آهن با توجه به شرایط حساسی که در جدول دارد و با پاداش هایی که مسئولین این تیم برای هر بازی در نظر گرفته اند، فکر نمی کنی بازی در لیگ مقابل این تیم برای استقلال کمی دشوار تر از جام حذفی باشد؟
خب همانطور که گفتم، ذوب اهن تیم خیلی خوبی است و واقعا جایگاه فعلی این تیم اصلا شایسته نام ذوب آهن نیست. آنها در نیم ساعت آخر بازی که داشتیم خیلی روی ما فشار آوردند و باید تلاش کنیم که با مهار حملات این تیم در این بازی که بخصوص با مانور روی حدادی فر و تلاش او انجام خواهد شد، بتوانیم با کسب تمام امتیازات از این بازی خانگی به سلامت عبور کنیم و یک قدم دیگر به قهرمانی نزدیک تر شویم.
*فکر می کنی که استقلال با شرایطی که دارد، بتواند امسال برای تکرار قهرمانی سال قبل قدم بردارد؟
شرایط که خیلی سخت است و صحبت از قهرمانی به همین سادگی نیست. به نظر من امسال تیم های بالایی مثل استقلال شانس قهرمانی دارند و باید تمام تلاش و جنگندگی را داشته باشیم که بتوانیم از عنوان قهرمانی استقلال دفاع کنیم.
*بازی حساسی را در دربی اخیر داشتید، این بازی را چطور دیدی؟
خب دربی همیشه برای دو تیم حساسیت های خاص خودش را دارد. ما امسال از پرسپولیس چهار امتیاز جلوتر بودیم و تمام هدف مان حفظ این فاصله بود و در مقابل آنها هم تمام تلاش شان را برای کم کردن این فاصله به خرج دادند و من فکر می کنم که با توجه به تمام حساسیت هایی که وجود داشت و با حضور آن همه هوادار، استقلال توانست به هدف خود در دربی برسد و این فاصله ای را که گفتم حفظ کند.
*پس استقلال به نوعی برنده این بازی بود؟
ببینید، دربی برای هر دو تیم کوه هیجان است و دنیایی از استرس را دارد، چرا که اگر دی این بازی شکست می خوردیم، باید با سختی بیشتری به کار ادامه می دادیم و به سختی می شد تبعات آن را جمع کرد، در حالی که پرسپولیس هم همین شرایط را داشت و باید بگویم که استقلال در نهایت به هدف اصلی اش که همان حفظ فاصله بود، رسید.
*حرف پایانی؟
به نظر من استقلال با نفراتی که امسال از ما جدا شده اند، نیاز به حمایت بیشتری دارد تا از این جایگاهی که با تمام سختی ها به آن رسیده محافظت کند. به نظر من امیرخان امسال سخت ترین شرایط را داشت و خوشحالم که با این همه توانستیم کارنامه خوبی از استقلال برجای بگذاریم. امیدورام که با جمایت هواداران مان بتوانیم از اعتبار استقلال در هر سه جام دفاع کنیم.