ملت ایران: باشگاه پرسپولیس مقطعی حساس را پشت سر می گذارد و قرار است طی روزهای آینده با بررسی گزینه های پیشنهادی اعضای هیات مدیره مدیرعامل جدید معرفی و مشغول به کار شود.
برای انتخاب گزینه ها البته هر یکی از اعضای هیات مدیره همین حالا افراد خاصی را در ذهن دارند و پس از جمع بندی های لازم گزینه هایی را مطرح می کنند که بعید نیست در اعلام اسامی نام های مشترکی به چشم بخورد و در نهایت دایره گزینه ها محدود به اسامی ۴-۳ نفر باشد که همین حالا اسامی آن تا حدودی لو رفته است.
با این حال سوال مهم اینجاست که برای تعیین و انتخاب این گزینه ها سواد و تحصیلات چه جایگاهی دارد؟ آیا مدیر پرسپولیس نباید فردی تحصیلکرده و دارای سوابق دانشگاهی باشد که مدارج علمی را پله به پله طی کرده و حالا به غیر از پیشوند محترمی مثل پیشکسوت فوتبال کنار نامش یک مدیر نمونه و باسواد شناخته می شود؟ آیا پرسپولیس با این همه پیشکسوت دکتر و مهندس نباید مدیری دکتر یا مهندس داشته باشد که البته فوت و فن جمع و جور کردن باشگاه و رساندن تیم به جام و برآورده کردن خواسته هوادار را بلد باشند؟
سال هاست که برای استخدام در هر اداره و نهادی دولتی اولین مدرکی که از فرد متقاضی خواسته می شود مدرک تحصیلی اوست و البته میزان تحصیلات تاثیر زیادی در جایگاه و پست آن فرد در شغلش دارد اما عجیب اینجاست که در باشگاه پرسپولیس این آیتم اساسی هیچ گاه جدی گرفته نشده و احتمالا میزان سواد و تحصیلات جزو آخرین معیارها برای تصدی مدیریت این باشگاه است.
باید دید این بار اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس و البته وزارت ورزش تا چه حد روی این قضیه تاکید دارند و آیا اصلا بحث دانش و تحصیلات گزینه ها آنقدر که باید، جدی گرفته خواهد شد یا نه. گزینه ها که روی میز بیاید همه چیز مشخص خواهد شد.