ملت ایران: پیام صادقیان در اولین فصل حضور درپرسپولیسو با وجود اینکه تنها ۲۲ سال سن دارد به عنوان موثرترین بازیکن این تیم شناخته می شود و تا حالا ۶ پاس گل داده و دو گل به ثمر رسانده تا نقش زیادی در جمع آوری امتیازهای این فصل پرسپولیس داشته باشد.
بعد از آن پاس گل تماشایی در انزلی صادقیان با حکم کمیته انضباطی بازی حساس مقابل نفت تهران را از دست داد اما در بازگشت دوباره به میدان فروغ گذشته را نداشت. شماره ۱۱ تکنیکی قرمزها در مصاف با فولاد در اهواز چیزی نشان نداد و البته گفته شد شعار قلیانی… قلیانی اهوازی ها در عملکرد او و محسن مسلمان تاثیر منفی گذشته است.
صادقیان اما در یک بازی بزرگ دیگر و ین بار در دربی ناکارامد نشان داد و هرگز نتوانست مقابل خط دفاع منسجم استقلال کاری از پیش ببرد ضمن اینکه به خاطر تکرار حرکات معروفش در همان دقایقی ابتدایی به جای اینکه ستاره دربی باشد به خاطر حرکت خشنش سر زبان ها افتاد.
پیام در بازی اخیر پرسپولیس و در شهر خودش تبریز و مقابل گسترش فولاد حتی از بازی با استقلال هم ضعیف تر بود و در حالی که دوباره بحثمحرومیتش داغ شده ظاهرا در دوره افت بسر می برد.
در حالی که پرسپولیس این فصل روی کاکل ستاره هایش می چرخد افت صادقیان در این هفته های می تواند یکی از علل اصلی نتیجه گرفتن پرسپولیس باشد. البته به نظر می رسد بیشتر از اینکه مسائل فنی و افت بدنی در این تغییر حالت تاثیر گذاشته باشد این مسائل روانی است که شرایط جوان اول سرخ ها را تحت تاثی قرار داده و ظاهرا باید منتظر مدیریت علی دایی در این قضیه بود و اینکه آیا او می تواند در احیای این بازیکن نقش اول را ایفا کند و در این مقطع حساس صادقیان را به اوجش برگرداند یا خیر.