در برنامه دیشب ۹۰ چه گذشت؟

برنامه شب گذشته ۹۰ از ساعت ۱۰و ۴۵ دقیقه آغاز شد، در آغاز برنامه ۹۰ عادل فردوسی پور که دوشنبه ۲۷ شهریور ماه در شب سالروز میلاد تولد حضرت معصومه(س) به روی آنتن رفت. در مردانه ترین برنامه سیما این روز را به همه به خصوص دختران تبریک گفت.

به گزارش «تابناک»، امیر حاج رضایی کارشناس فوتبال و حیدرشکور کارشناس داوری مهمان حضوری و ویژه برنامه ۹۰ بودند، کارشناس فوتبال در ابتدای بحث، پیام آور حرف مردم به مجری برنامه بود، امیر حاج رضایی گفت: آقای فردوسی پور من به عنوان پیام رسان مردمی که من را دیده اند و از من خواستند به شما بگویم که این چه وضع فوتبال است! مردم از شما به عنوان امین فوتبال خواستند که پیگیر این اوضاع در فوتبال باشید.

در ادامه حاج رضایی گفت: وضعیت حال فوتبال ما مانند ۱۱ سال پیش بعد از اتفاق منامه است، مقابل ازبکستان با شانس برنده شدیم، برابر قطر در تهران ضعف داشتیم و توان بردن نداشتیم و در مقابل لبنان هم که فاجعه بار بودیم

زمانی که از کارشناس برنامه در مورد وضعیت تیم پرسپولیس سوال شد، بیان کرد: در سال گذشته آبان ماه در همین برنامه در مورد اوضاع تیم پرسپولیس صحبت کردیم و من نظراتم را گفتم. آقای فردوسی پور نه من نوستراداموس هستم نه شما ولی وضعیت تیم پرسپولیس قابل پیش بینی بود.

در ضمن من نه طرف دار پرسپولیس هستم نه استقلال ولی اعتقاد دارم که موفقیت این دو تیم به نفع فوتبال کشورمان است و باعثمی شود که تیم ملی بهتری داشته باشیم و آرزو می کنم که این تیم موفق باشد.

وی در پایان بحثش از مسئولان فوتبال ایران خواست تا حسین فرکی را به کادرفنی تیم ملی اضافه کنند. او گفت: «حسین فرکی هم به عنوان مربی و هم بازیکن در جام جهانی حضور داشته. او چهره ای دوست داشتنی بین همه ماست.

در ادمه بازی بازیکنان تیم ملی زیر ذره بین قرار گرفت و عملکرد بازیکنان بررسی شد. در ضمن دیدار ایران و لبنان به مدت دو دقیقه به نمایش در آمد.

سپس غلام رضا رفیعی مشاور حقوقی صدا و سیما مهمان حضور دیگر برنامه ۹۰ بود که در مورد عدم پخش بازی ایران و لبنان اظهار داشت که بعلت درخواست غیرمنطقی و گران بودن بیش از عرف حق پخش بازی فوق را نخریدیم.

رفیعی سپس گفت: خود لبنان هم حق پخش این بازی را نخرید چراکه رقم پیشنهادی شرکت ورد اسپرت گروپ خیلی بالا بود. این شرکت می خواست رقمی را که ۳۰۰ درصد افزایش یافته بود را به ما تحمیل کند و نشان ندادن این مسابقه به صورت زنده به نوعی دفاع از حقوق مردم بود. وی در بخش پایانی اظهارات خود گفت: ما برای بازی های المپیک فقط یک میلیون دلار پرداخت کردیم اما چگونه می توانیم برای چند بازی تیم ملی فوتبال بیش از ۱۵ میلیون دلار پرداخت کنیم؟

اعتراف کمک داور با دلال معروف!

در ادامه پس از بازی فولاد و ذوب آهن به اعتقاد کارشناس داوری ۹۰ گل صحیح فولاد مردود اعلام شد و گل ذوب آهن در شرایط آفساید به ثمر رسید. کریمی کمک داور جنجالی این دیدار به روی خط آمد و در میان صحبتهایش به داشتن ارتباط با دلال معروف اعتراف کرد!

مرتضی کریمی، کمک داوری که چند روز پیش خداحافظی کرده بود، در خصوص دلالی ها در فوتبال ایران گفت: با دلالی به دلیل مراوده خانوادگی آشنا هستم، اما هرگز اجازه ندادم در کارم دخالت کند. نکته قابل توجه در این زمینه این است که همان فرد از سوی فدراسیون فوتبال حکم رسمی ایجنت دارد و در یکی از باشگاه های تهرانی فعالیت می کند.

وی ادامه داد: در یکی از بازی های پلی آف سال های گذشته لیگ برتر همین دوستانی که از من شاکی هستند دروازه بان تیم تهرانی را با مبلغ ۵۰ میلیون خریداری کردند اما او این موضوع را قبول نکرد. من این موضوع را از همان شخصی شنیدم که دلال است و رابطه خانوادگی با او دارم. فردوسی پور در جواب او گفت: همان شخصی که ابتدای اسمش " م " است که کریمی این موضوع را تایید کرد.

تارتار: دیگر به گهر برنمی گردم

مهدی تارتار، سرمربی پیشین تیم گهر دورود در خصوص بازگشتش به این تیم گفت: با توجه به شرایط به وجود آمده فکر نمی کنم دیگر بازگردم، زیرا دیگر نمی توانم به چشم بازیکنانم نگاه کنم. تیم نیاز به شوک داشت.

وی درباره پیشنهاد داماش به او عنوان کرد: صحبتی با گیلانی ها نداشتم.

اولتیماتوم رویانیان به ۲ بازیکن

در قسمت پایانی برنامه محمد رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس روی خط آمد و آخرین وضعیت باشگاه را توضیح داد، در ضمن به دو بازیکن که البته نامی از آنها نبرد اتمام حجت کرد.

وی ادامه داد: پس از دربی گذشته با ورودی که به تیم داشتم یک سری مسائل را متوجه شدم. یکی دو بازیکن هستند که واقعا از دست آنها ناراحتم. برخی افراد قبل از بازی، حین و بعد از بازی رفتارهایی انجام می دهند. تلفن های مشکوکی می شود. آخرین اولتیماتوم را به آنها دادم. اینکه بتوانند در بازی بعدی و برابر سپاهان به میدان بروند بستگی به خود آنها دارد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره رتبه سرخ پوشان در پایان فصل خاطرنشان کرد: در بین رتبه های اول تا چهارم قرار خواهیم گرفت. تمام امکانات را برای تیم و بازیکنان فراهم کردم، اما نمی دانم مشکل دیگر چیست.

پرسش و پاسخ نظرسنجی ۹۰

پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که مهمنرین علت افت فوتبال ایران چیست؟ ۱ - پرداخت پولهای بی رویه و بی انگیزگی بازیکنان ۲ - ضعف مربیان ۳ - ناکارآمدی فدراسیون و مدیران باشگاهها. که در پایان حدود ۷۱ درصد به گزینه ۱ رای دادند، ۲۵ درصد گزینه ۳ را برگزیدند و ۴ درصد ضعف مربیان را علت افت تیم ملی عنوان کردند.