ملت ایران: علی دایی و پرسپولیسی ها بعد از تساوی ناامیدکننده در دربی ۷۸ و حفظ فاصله ۴ امتیازی با استقلال صدرنشین همچنان با امید از قهرمانی می گویند و به گرفتن آبی ها در این کورس امید دارند.
با این حال برخی نیز معتقدند استقلال با رسیدن به خواسته اش در بازی مستقیم و حفظ این فاصله شانس بیشتری برای قهرمانی دارد.
در این میان علی دایی گفته از آنجایی که با تیم های بالای جدول بازی کرده و در ۷ هفته باقیمانده با تیم های نیمه پپائین جدول بازی می کند به قهرمانی امیدوار است اما قطعا این به معنای راحت بودن بازی ها نیست چرا که تیم های در خطر سقوط هم با توپ پر به مصاف پرسپولیس خواهند آمد و اگر تا زمان رویارویی با این تیم همچنان در خطر باشند بازی با این حریفان به اندازه رویارویی با یک تیم تا بن دندان مسلح دشوار خواهد بود.
در این میان نکته اینجاست که پرسپولیس در ۷ هفته پایانی باید ۴ بار از تهران خارج شود و بازی آخرش را هم بیرون از خانه انجام می دهد اما استقلال یک بار بیشتر از پرسپولیس در تهران بازی خواهد کرد و در هفته پایانی هم از خانه خارج نخواهد شد.
بازی استقلال با دو تیم میانه جدولی ملوان و سایپا که نه از سقوط می ترسند و نه آنچنان دنبال سهمیه آسیایی هستند باز هم کفه ترازو را به سود تیم قلعه نویی سنگین تر خواهد کرد. شاید در این میان تنها نکته ای که باعثدلخوشی پرسپولیسی ها شود این است که اگر تیم های فولاد و تراکتورسازی تا هفته پایانی در کورس قهرمانی باشند دو بازی آخر استقلال مقابل این حریفان پرمهره و پرامکانات با دشواری های زیادی روبرو خواهد شد.
اما بررسی بازی های دو تیم با ذکر محل مسابقه:
هفته ۲۴: استقلال – ذوب آهن(تهران)، گسترش فولاد – پرسپولیس(تبریز)
هفته ۲۵: مس کرمان – استقلال(کرمان)، پرسپولیس – سپاهان(تهران)
هفته ۲۶: استقلال – سایپا(تهران)، فجر سپاسی – پرسپولیس(شیراز)
هفته ۲۷: ملوان – استقلال(بندرانزلی)، پرسپولیس – صبای قم(تهران)
هفته ۲۸: استقلال – نفت تهران(تهران، آزادی)، داماش – پرسپولیس(رشت)
هفته ۲۹: فولاد – استقلال(اهواز)، پرسپولیس – راه آهن(تهران، آزادی)
هفته ۳۰: استقلال – تراکتورسازی(تهران)، استقلال خوزستان(اهواز)