ملت ایران: وقتیچابیارناندس در دقیقه ۷۰ بازیبارسا-ختافهوارد ترکیب تیمش شد، او در واقع هفتصدمین بازی اش با پیراهن آبی اناری ها را برگزار کرد.
چابی در مجموع در ۴۵۹ بازی در لالیگا، ۱۴۳ بازی در لیگ قهرمانان اروپا، ۱۳ بازی در تورنمنت اسبق یوفا، ۶۳ بازی در کوپا دل ری، ۱۴ بازی در سوپرکاپ اسپانیا، ۳ بازی در سوپرکاپ اروپا و ۵ بازی در جام باشگاه های جهان برگزارکرده و در مجموع ۷ قهرمانی در لالیگا، ۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، ۲ جام باشگاه های جهان، ۲ سوپرکاپ اروپا، ۲ جام حذفی اسپانیا و ۶ سوپرکاپ اسپانیا را فتح کرده است. کسب ۲۲ جام در ۷۰۰ بازی اتفاقی فوق العاده است. درکنار این جامها باید دو قهرمانی در یورو و یک قهرمانی در جام جهانیرا نیز قرار داد.
اولین بازی چابی برای بارسا در روز ۱۸ آگوست سال ۱۹۹۸ در سوپرکاپ اسپانیا مقابل مایورکا برگزار شد و این لوئیس فان خال بود که او را به تیم اصلی بارسا آورد و جالب بود که بارسا در آن بازی به گل هم رسید.
درطول این مدت او یک پیشنهاد جنجالی میلان را رد کرد و یک بار هم به پیشنهادبایرن پاسخ منفی داد.
چابی سه بار نامش را در جمع ۳ نامزد نهایی دریافت توپ طلا دید(درسالهای ۲۰۰۹،۲۰۱۰ و ۲۰۱۱) و پله هم درصحبتهایی درمراسم توپ طلای امسال گفت که اگر او بازیکنی مثل چابی را درکنارش می داشت می توانست ۳۰۰۰ گل بزند.
چابی در لیگ قهرمانان اروپا در ۱۴۳ بازی به میدان رفته وفقط رائول گونسالس با ۱۴۴ بازی و رایان گیگز با ۱۴۹ بازی بالاتر از او هستند؛ رکوردی که چابی امسال می تواند آن را پشت سربگذارد.