با بازگشت آرش برهانی و مهرداد اولادی به تمرینات استقلال دست امیر قلعه نویی برای چیدن خط حمله ی تیمش بازتر شده است. اما چندان دور از انتظار نیست اگر، محمد مهدی نظری و محمد قاضی را در راس خط آتش آبی ها در دیدار روز جمعه مشاهده کنیم. اما با نگاهی به ۴ مهاجم استقلال(اگر اکبرپور را شامل خط هافبک قرار دهیم)، هر چهار بازیکن تجربه ی دربی را دارند و چهار گل نیز در این مسابقات به ثمر رساندند که سه گل سهم آرش برهانی و یک گل هم سهم مهرداد اولادی(برای تیم مقابل) بوده است.
محمد قاضی:این بازیکن اولین دربی اش را با پیراهن تیم پرسپولیس تجربه کرد. او در اولین دیدارش یک موقعیت مسلم گلزنی را از دست داد تا مربی پرتغالی آن روزهای پرسپولیس(ژوزه مانوئل) طعم برد را در آن دیدار نچشد. در بازی برگشت هم قاضی در دربی به میدان رفت، اما وی که در آن روزها با گل محمدی به مشکل خورده بود تنها ۲ دقیقه فرصت حضور در میدان را پیدا کرد.
محمد قاضی در دربی ۷۷ ام با لباس استقلال در برابر تیم سابقش به میدان رفت اما توفیقی در گل زنی نیافت

محمد مهدی نظری: یکی از سورپرایزهای امیر قلعه نویی در دیدار رفت، فیکس بازی کردن محمد مهدی نظری بود. این بازیکن که تا قبل آن دیدار کمتر به میدان می رفت در حضور فرهاد مجیدی و آرش برهانی به عنوان مهاجم ثابت به میدان رفت و بعد از ۵۵ دقیقه جایش را به برهانی داد. او هم مطابق انتظار نتوانست دروازه ی تیم رقیب را باز کند

آرش برهانی:اگر در ترکیب دو تیم جست و جوی ساده ای انجام دهیم هیچ کس به اندازه ی برهانی در دربی ها گل نزده است. برهانی که این روزها مورد غضب قلعه نویی قرار گرفته توانسته در دربی ها سه گل به ثمر رساند. از این سه دیدار دو بارش به نتیجه ی تساوی پایان یافته و یکبار هم به لطف گل برهانی استقلال دربی را پیروز از زمین بیرون آمد. با توجه به اتفاقات اخیر احتمال حضور برهانی در دربی ۶۸ کم است اما اگر قلعه نویی به او اعتماد کند او خوب راه دروازه سرخ ها را بلَد است.

مهرداد اولادی: این بازیکن اولین دربی اش را با پیراهن آبی انجام خواهد داد و باید دید واکنش طرفداران پرسپولیسی در قبال حضورش در تیم رقیب چه خواهد بود. اولادی یکبار در دربی ها سابقه ی گلزنی دارد و ان هم در زمان دنیزلی بود که توانست با یک ضربه ی چیپ دروازه ی رحمتی را باز کند و اسباب پیروزی قرمزها را در آن دیدار فراهم آورد. حالا این بازیکن اگر می خواهد مورد بخشش استقلالی ها قرار گیرد باید آن گلش را در دربی پیش رو جبران کند.