وضعیت پای محسن مسلمان همچنان مبهم است. هافبک قرمزها روز گذشته مصدوم شد و حالا گفته می شود شاید به داربی نرسد. با توجه به مصدومیت طولانی مدت مهرداد کفشگری حالا دایی مجبور است دو تغییر را در ترکیب اصلی تیمش به وجود بیارود. به احتمال فراوان قاسم دهنوی جانشین کفشگری می شود و بین امید عالیشاه و محمد نوری یکی در پست محسن مسلمان بازی می کند. در این بین محمد نوری از شانس بالاتری برخوردار است چرا که او عملکرد راضی کننده ای مقابل فولاد داشت و یک بار شوت از راه دورش به تیر عمودی دروازه سوشا مکانی برخورد کرد. در همان بازی امید عالیشاه صاحب یک موقعیت عالی شد اما نتوانست در مصاف تک به تک دروازه فولاد را باز کند. گفته می شود دایی چندان از عملکرد عالیشاه راضی نبوده است. این هافبک غالبا مصدوم به تازگی از آخرین مصدومیتش رها شده و در بازی اهواز نشان داد از امادگی سابق به دور است.
از سوی دیگر محمد نوری نسبت به دیگر بازیکنان پرسپولیس سابقه بیشتری در داربی دارد. او تنها بازیکن حال حاضر قرمزهاست که در داربی گلزنی کرد اما مرتضی کریمی با یک پرچم اشتباه گل سالم او را مردود اعلام کرد تا قرمزها در نهایت بازنده آن داربی معروف باشند.
البته یک احتمال دیگر هم وجود دارد. با توجه به اهمیت این سه امتیاز برای پرسپولیس شاید دایی برای نخستین بار در طول لیگ سیزدهم ریسک کند و تنها یا یک هافبک دفاعی(رضا حقیقی) وارد میدان شود و از حضور نوری و عالیشاه توامان در زمین بهره ببرد. البته با توجه به شناخت ما از احتیاط مفرط دایی بعید است او مقابل هافبک دفاعی های پر تعداد استقلال تنها با رضا حقیقی به جنگ انها برود.