ملت ایران: کریستیانو رونالدو بعد از آنکه گلزنی اش برای رئال را جشن نگرفت و پس از حرف هایی که در میکسد زون بعد از بازی رئال مقابل گرانادا برزبان آورد، وارد فاز تازه ای شده است. از یک سو، اطرافیان کریس و دوستان و هموطنان و هم تیمی هایش به حمایت ازاو برخاسته اند و از سوی دیگر گمانه زنی ها آغاز شده؛ به ویژه روزنامه های کاتالان هم پیاز داغ این ماجرا بیشتر هم کرده اند ولی این طور به نظر می رسد که این رفتار او ممکن است شیوه ای برای درخواست او برای تمدید قراردادش است. چرا که با توجه به قوانین اسپانیا او، در صورت تمدید قرارداد با رئال باید حدود ۵۲% مالیات بپردازد و از همین رو کریس درخواست دستمزدی ۳۰ میلیون یورویی کرده تا پس از کسر مالیات، دستمزدی در حدود دستمزد کنونی اش را داشته باشد. هرچند که کریس درخواست رسمی برای تمدید قراردادش نداشته و فقط خواهان تمدید این قرارداد است که از نظر مالی ممکن است برای سران رئال خیلی سنگین باشد. چرا که پیش از این مالیات بردستمزد رونالدو ۲۳% بودولی مطابق قوانین جدید این مبلغ به ۵۲% افزایش یافته.

رسانه های کاتالان از یک سو، این رفتار رونالدو را تاکتیکی برای تمدید قرارداد و افزایش مبلغ دستمزدش می دانند و از سوی دیگر روزنامه ال موندو دپورتیوو در گزارشی به این نکته اشاره کرده که احتمالا پای تیم دیگری مثل پاری سن ژرمن و پیشنهاد وسوسه کننده این تیم درمیان است.

روزنامه مادریدی آ. اس هم در گزارشی از تمایل سرالکس فرگوسن برای بازگرداندن «سی. آر. ۷» به اولدترافورد خبر داده.

غیبت رونالدو درتمرینات تیم ملی پرتغال

جالب اینجاست که باشروع اردوی تیم های ملی، کریس رونالدو به پرتغال بازگشته ولی کاملا بی سر و صدا. البته او همراه با په په به هتل محل برگزاری کمپ پرتغال رفت و هردویشان تمرینات بازیابی را انجام دادند و جدا از سایر بازیکنان تیم به تمرین پرداختند. کریس قرار بود صبح دوشنبه در رویدادی تبلیغاتی به مناسبت بزرگداشت آئورلیو پریه را، کاشف فوتبالی اش شرکت کند ولی این اتفاق نیفتاد تا راز ناراحتی او همچنان سربسته بماند. رونالدو در بدو ورود به اردوی تیم ملی پرتغال فقط یک جمله گفت: «چیزی نمی گویم.»

البته جالب اینجاست که خود رونالدو، ساعاتی قبل از حضور در اردوی تیم ملی کشورش، برای آنکه اندکی هوادارانش را خاطر جمع کند گفته بود: «هر چیزی یک راه حلی دارد.»

دراینجا می توانید نظر برخی از فوتبالی ها را درمورد اوضاع به وجود آمده مطالعه کنید:

فوتره: کریس از حمایت رئالی ها برخوردار نیست

فوتره، بازیکن سابق تیم ملی پرتغال و باشگاه اتلتیکومادرید در حمایت از کریستیانو رونالدو با روزنامه آ بولا به صحبت پرداخته. فوتره دراین باره گفته: «من صبح دوشنبه روزنامه ها را خواندم و به شبکه های رادیویی مادریدی گوش دادم و به آن چیزهایی که شنیدم، باور ندارم. می گویند که کریس می خواهد بااین رفتارها، هرچه زودتر قراردادش را تمدید کند و پول بیشتری به جیب بزند ولی من این را باور ندارم. مشکل این است که رئال از سوی سران رئال احساس حمایت نمی کند.»

کاشف رونالدو: او دورو نیست

آئورلیو پریه را، کسی است که بیست سال پیش به عنوان استعدادیاب اسپورتینگ لیسبون، کریس را به این تیم برد. او کاشف فوتبالی رونالدو است و از آن زمان تاحالا رونالدو را می شناسد. او بعد از جنجال های اخیر درمورد شخصیت رونالدو گفت: «کیفیت و شخصیت انسانی رونالدو را می شناسم. اوانسان دورویی نیست.»

دروازه بان تیم ملی پرتغال هم به نمایندگی از بازیکنان تیم ملی پرتغال حمایتش را از رونالدو ابراز کرده: «او یک بازیکن حرفه ای و یک الگوی بزرگ است و کسی نمی تواند تعهداو را زیر سوال ببرد. پرتغال ۱۰۰% به رونالدو نیاز خواهد داشت.»

مدیربرنامه های رونالدو: ماجرا را می دانم

ژرژ مندس، مدیر برنامه های رونالدو هم در واکنش به رفتار اخیر رونالدو بیانیه ای را منتشر کرده که می خوانیم: «من دلایل رونالدو را می دانم و بسته به خودش است که این موضوع را مطرح کند یا نه. صحبت های او مرا متعجب نکرد و به نظرمن هیچ گونه بدرفتاری ای وجود ندارد. کسی که از رابطه خوب من با رونالدو مطلع باشد، می داند که رونالدو از حمایت من برخوردار است.»

روبرتو کارلوس: کریس از انتخاب اینیستا ناراحت است

روبرتوکارلوس، بازیکن سابق رئال ومدیرورزشی آنژی ماخاچ قلعه هم درمورد جنجال به پا شده صحبت کرده است. اومعتقد است که انتخاب اینیستا به عنوان بازیکن سال یوفا، کریس را ناراحت کرده: «فکر می کنم که کریس به خاطر آنکه جایزه بهترین بازیکن سال یوفا به اینیستا رسید ناراحت است. پیشنهاد من به رونالدو این است که به همان ترتیبی که خودش می داند به کارش ادامه دهد. اگر نمی خواهد گلزنی اش را جشن بگیرد، هواداران به جای او جشن می گیرند.»

رکساچ: رونالدو دیگر از زندگی چه می خواهد؟

چارلی رکساچ مربی سابق بارسلونا هم یکی دیگر از کسانی بوده که به اظهار نظر پرداخته. او معتقد است: «اگر کریستیانو ناراحت است، پس مردم باید به خیابان ها بروند و گریه کنند. در زندگی، کریس رونالدو نمی تواند بیش از این چیزی بخواهد. او همه چیز دارد: فیزیک بدنی خوب، پول و موفقیت و یکی از بهترین بازیکنان دنیاست. نمی دانم که او به جز اینها چه می خواهد. اینکه می گوید ناراحت است، نوعی توهین به مقدسات است.»

گل