به گزارش ملت ایران به نقل از گل: دقایقی پیش از شروع بازی در برابر والنسیا، هواداران آبی اناری ها، ایستاده هافبک ملی پوش بارسا - آندرس اینیستا، که به تازگی به عنوان مرد سال اروپا انتخاب شده است، - را تشویق کردند.

اینیستا با حضورش در چمن، قصد ارائه تندیسش به هواداران را داشت و او این تندیس را از همسر و فرزندش، که با به تن کردن پیراهن بارسا و شماره هشت آن که نام «بابا» بر روی آن نوشته شده بود، دریافت کرد.

به جرات می توان گفت، آنچه که شب گذشته در نیوکمپ از سوی هواداران رخ داد، به این زودی از ذهن پاک نخواهد شد. آندرس اینیستا با پشت سر گذشتن لئو مسی و کریستیانو رونالدو توانست به این عنوان مهم دست پیدا کند. او دومین بازیکن آبی اناری است که موفق به کسب این افتخار می شود؛ سال گذشته لیونل مسی برنده این جایزه بود.

تبریکات و تشویق های هواداران در بازی دیشب تنها تحسین های اینیستا نبود؛ او روز شنبه از سوی هم تیمی هایش بسیار مورد تشویق قرار گرفت.

والدین و خواهرهای اینیستا هم در جایگاه حاضر بوده و این مراسم را از نزدیک تماشا می کردند

علاوه بر این مراسم،، مراسم تجلیل تیم فوتبال زنان بارسلونا هم که اخیرا قهرمان سوپرلیگ شده بود نیز برگزار شد. آندرس اینیستا که زحمات زیادی در دنیای فوتبال کشیده و به ندرت جایزه ای فردی را به دست آورده، بالاخره با دریافت جایزه برترین بازیکن سال یوفا، مزد تلاش هایش را گرفت. او بدون شک جزو یکی از بهترین بازیکنان بارسایی است که یکی از بهترین های تاریخ است و در تیم ملی اسپانیا نیز مهره ای غیرقابل جایگزین است که نقش پررنگی در کسب قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۰ و دو قهرمانی در یورو۲۰۱۲ و ۲۰۰۸ داشته.