تیم های ایران و استرالیا امروز دومین دیدار خود را در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا در عمان برگزار می کنند.
استرالیایی ها در مرحله قبل از ۵ مسابقه صاحب ۳ برد، یک تساوی و یک باخت شدند. تنها باخت آنان برابر ژاپن و با نتیجه سنگین ۵ بر صفر بود. این تیم در دوره مقدماتی ۷ بار دروازه حریفان را بازکرد و البته ۷ گل نیز دریافت کرد تا تفاضل گل صفر در مقابل نام آنها ثبت شود. تیم زیر ۲۲ سال استرالیا در اولین مسابقه خود با یک گل از سد کویت گذشت تا با سه امتیاز در صدر جدول گروه Cقرار بگیرد.
شاگردان هومن افاضلی در دیدار اول خود توانستند سامورایی ها را با تساوی ۳ بر ۳ متوقف کنند و در جدول رده بندی گروه با یک امیتاز به همراه ژاپن بعد از استرالیا و بالاتر از کویت بایستند در دیگر دیدار این گروه ژاپن به مصاف کویت می رود و برد احتمالی این تیم آنها را به صعود نزدیک می کند و البته این مساله می تواند صدر نشینی استرالیایی ها را تحت تاثیر قرار دهد بنابر این روبروی ایران به منظور کسب ۳ امتیاز وارد زمین می شوند و این نکته ای است که می تواند برگ برنده تیم ملی زیر ۲۲ سال باشد. تیمی که علیرغم از دست دادن تعداد زیادی بازیکن مطرح و خوش فکر نشان داده برای اعاده حیثیت پا به مسابقات گذاشته است.
متوقف کردن ژاپن با تیمی نصفه نیمه کار راحتی نبود و کسب امتیاز از تیم خوب استرالیا هم البته سخت نخواهد بود. کافی است هومن افاضلی یک غزال تیز پا داشته باشد آن وقت است که برای روز آخر می توانیم نقشه ها داشته باشیم شاید این بار کاوه رضایی در نقش خداداد ظاهر شود…