به گزارش ملت ایران به نقل از گل: روز شنبه، ۲۸ ژوئن سال ۱۹۹۷ بود که بارسلونا موفق شد تا در فینال کوپا دل ری که در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار می شد، با نتیجه ۲-۳ از سد رئال بتیس عبور کرده و قهرمان جام حذفی اسپانیا لقب گرفت.

بعد از اتمام آن دیدار بود که اعضای کادر فنی بارسلونا به زمین چمن برنابئو آمدند و کسب بیست و سومین قهرمانی تیمشان در جام حذفی را جشن گرفتن. در آن زمان خوان گاسپارت، نایب رئیس باشگاه بارسلونا در آن زمان شخصا سرود باشگاه بارسلونا را پشت میکروفن ها سرداد.

گاسپارت در حالی که شال بارسلونا را دور گردنش انداخته بود با صدایی رسا این سرود را می خواند تا این جشن باهیجان هرچه بیشتر برگزار شود.

دستیار دوم مربی بارسلونا در آن دوره، ژوزه مورینیو بود که مرد دست راست بابی رابسون بود. در آن لحظات، بازیکنان، مربیان و اعضای کادر فنی بارسا هم سرود این باشگاه را می خواندند؛ سرودی که ۴بار از بلندگوهای ورزشگاه پخش شد و حتی باعثشد که لورنزو سانس، رئیس وقت باشگاه رئال هم از این بابت عصبانی شود.

ژوزه مورینیو در آن روز به خبرنگاران گفت: «در عین حال هم راضی ام و هم غمگین..»

شاید آقای خاص هیچ وقت فکرش را هم نمی کرد که سالها بعد از آن روزها، او به برنابئو بازگردد؛ ولی این بار به عنوان مربی رئال مادرید.. حالا امشب مورینیو باید در برنابئو، به عنوان سرمربی رئال، از هویت تیمش مقابل بارسا در دیدار برگشت سوپرکاپ اسپانیا دفاع کند و تیمش را مقابل بارسلونا به یک نتیجه دلچسب و جام قهرمانی برساند.