پنج روز مانده به دربی دو تیم استقلال و پرسپولیس از طریق سایت هایشان شمشیر را برای یکدیگر از رو بستند و علیه یکدیگر بیانیه دادند. باشگاه استقلال در ابتدا شروع کننده ی این ماجرا بود و با دستاویز قرار دادن اشتباهات داوری در طول فصل به سود پرسپولیس، مدعی شد سرخ ها با جنجال و فشار رسانه ای می خواهند در دربی داور را به سمت خودشان بکشانند. سایت استقلال با لیست کردن اشتباهات داوری به نفع پرسپولیس در قسمت هایی از بیانیه اش نوشته:

" دیروز دوباره باشگاه پرسپولیس زمین و زمان را به هم دوخت، طبق رسم دیرینه اش و طبق همه سنوات گذشته به محض شکست، داور را مقصر دانست و پیش از دربی سعی کرد همه چیز را تحت تاثیر قرار بدهد تا شاید جو سنگین روی داور، دربی را به سود آنها رقم بزند! این حرف ها نشان از عدم اعتماد به نفس دارد و فشار برای بیرون گود و عوض کردن نتایج در جایی خارج از زمین چمن! "
در ادامه در این بیانیه می خوانیم:
" فوتبال باید مردانه باشد و در زمین مسابقه! اینکه گاهی اوقات مربیان پس از شکست ها داور را مقصر بدانند عجیب و بد نیست، اما برخی دیگر از شور به درش کرده اند!
این داور غش کرده بود، آن داور را گفته بودیم برای ما نگذارند! آن یکی…
بس کنید، فوتبال راه خودش را می رود و این فشارها اما فوتبالی نیست و برای عوض کردن نتیجه آنهم به زور است، با جو سازی و اتهام زدن به این و آن "

اما سایت رسمی باشگاه پرسپولیس هم در بیانیه ای داغ و البته پر از اتهام باشگاه استقلال را به کسب قهرمانی های ناپاک متهم کرده است.
در این بیانیه که لفظ آن بسیار تند و چیزی فراتر از کری است می خوانیم:

" متاسفانه تیمی که در سال های اخیر نه به گواه ما بلکه به گواه اظهار نظر کارشناسان داوری و اتفاق نظر رسانه ها در سایه اشتباهات داوری حق سایر تیم ها را تضییع کرده و با دست های پشت پرده ای که خودشان همیشه به آنها آویزان هستند قهرمانی های شائبه داری را در کارنامه زندگی ورزشی شان با افتخار یدک می کشند دست پیش را گرفته و پرسپولیس، تیمی که در سال های اخیر مورد ظلم و اجحاف قرار گرفته را متهم به بهره برداری و منفعت از اشتباهات داوری می کنند "

در ادامه پرسپولیسی ها با رد کردن اینکه امسال از داوری سود بردند، به دربی های سال های گذشته متوسل شده و اشتباهات داوری آن دیدارها را برای این تیم یادآور شدند. البته در ادامه قرمزها خواسته اند تیموریان هم مانند صادقیان محروم شود. چه آنکه در بازی روز گذشته در حرکت تیموریان عمدی دیده نمی شد.

در آخر هم سایت پرسپولیس گریزی به صحبت های واعظ آشتیانی زده است و نوشته:
متاسفیم که مجبور به واکنش شدیم تا به بعضی ها ثابت کنیم حقیقت آن چیزی نیست که شما آن را وارونه جلوه داده اید. ماه نیز پشت ابرها نمانده و دم خروس بدجوری بیرون افتاده.
برای شما همین بس که به اظهار نظر واعظ آشتیانی مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال دقت کنید که صادقانه و شجاعانه چندی پیش اعلام کرد پاک ترین رتبه استقلال در سال های اخیر در زمان رتبه سومی سرمربی گری صمد مرفاوی بوده است.

بهرحال کری خوانی های بسیار آماتورگونه به سایت رسمی باشگاه های دو تیم نفوذ کرده و باید دید این بیانیه دادن ها ادامه می یابد یا خبر؟!