ملت ایران: کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی باشگاه رئال مادرید در صحبت هایی اعلام کرد که روز ۱۳ ژانویه در مراسم سالانه اهدای توپ طلای سال ۲۰۱۳ حضور خواهد یافت و یادآوری کرد که با وجودی که این جایزه در سال های اخیر به مسی می رسیده ولی همواره دراین مراسم حضور داشته است.
رونالدو دراین باره گفت: «این موضوع و بحثبرایم بسته شده و دیگر نمی خواهم راجع به آن صحبت کنم. فقط می توانم بگویم که در سالن اهدای توپ طلا حضور خواهم یافت.»
رونالدو در میکسد زون ورزشگاه برنابئو و بعد از گلزنی در بازی با سلتا و برد تیمش مقابل حریف این صحبت ها را برزبان آورد. ستاره پرتغالی ادامه داد: «نمی دانم که آیا این عادلانه است یا نه که من توپ طلا را ببرم و اگر ریبری یا مسی توپ طلا را ببرند، عادلانه خواهد بود یا خیر. من تلاش می کنم تا مثل همیشه کارم را انجام دهم و با گلزنی ها و نمایش های خوب به رئال مادرید کمک کنم. اگر توپ طلا را ببرم که خیلی خوب می شود و درغیراین صورت زندگی ادامه خواهد یافت و من مثل همیشه زندگی را ادامه می دهم.»
این درحالی است که حضور رونالدو در مراسم اهدای جایزه توپ طلای امسال با اما و اگرهای زیادی روبرو شده بود و بعد از آنکه سپ بلاتر رئیس فیفا او را فرمانده نامیده و ادای او در زمین مسابقه را تقلید کرده بود، تردیدهایی درمورد حضور یا عدم حضور کریس ایجاد شده بود. او دراین باره ادامه داد: «من همیشه دراین مراسم حضور یافته ام. به همین خاطر نیازی برای نرفتن نمی بینم. این طبیعی است که درمراسم حضور بیابم. باید ببینیم که چه خواهد شد.»