ملت ایران:به نظر می رسد یک رقابت سخت و نفس گیر دیگر میان دو باشگاه بایرن مونیخ و بورسیا دورتمند آلمان در فصل تابستان بر سر خرید ماتیاس گینتر مدافع جوان و بااستعداد باشگاه فرایبورگ در پیش خواهد بود.

به گزارش وب سایت رسمی کانون هواداران بایرن مونیخ در ایران: مدیر برنامه های این بازیکن جوان و ملی پوش زیر ۲۱ ساله های آلمان که سابقه پوشیدن لباس تیم ملی بزرگسالان آلمان را نیز دارد در این باره به سایت رسمی بوندس لیگا می گوید: ماتیاس از سوی سه تیم بایرن مونیخ، دورتمند و لورکوزن مورد توجه قرار دارد و هر سه تیم نیز با ما تماسهایی برقرار نموده اند. البته موکل من از سوی باشگاه های خارجی هم پیشنهادهایی دریافت داشته است. ماتیاس دراین باره ودر آخر فصل تصمیم نهایی خود را خواهد گرفت."

در همین حال کلمنس هارتن باخ، مدیر ورزشی باشگاه فرایبورگ در این زمینه به روزنامه آلمانی بیلد گفت: " ما می خواهیم با ماتیاس بر سر زمانی مناسب برای انتقال او به باشگاهی دیگر به توافق برسیم. او حداقل تا تابستان در فرایبورگ خواهد ماند. باید بگویم در حال حاضر سه تیم برتر بوندس لیگا او را زیر نظر مستقیم خود قرارداده اند و خواهان جذب وی می باشند. "

هارتن باخ در ادامه و در خصوص علاقه مندی باشگاه های مطرح اروپایی به جذب گینتر نیزافزود: " اینکه خیلی از باشگاه ها در اروپا خواهان جذب او هستند، اصلا برای من تعجب آور نیست، اگر غیر از این بود من بسیار مایوس می شدم. "