هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر شب گذشته با برگزاری ۵ دیدار و صدرنشینی استقلال برای اولین ‌بار در فصل جاری به پایان رسید.

**در زیر نگاهی می‌اندازیم به نتایج، ترین‌ها و اتفاقات رقم خورده در هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر:

پرسپولیس صفر - نفت صفر

فولاد ۲ - استقلال خوزستان صفر

ذوب‌آهن یک - ملوان یک

تراکتورسازی صفر - فجر سپاسی صفر

مس کرمان ۲ - سایپا ۲

صبا صفر - سپاهان یک

داماش یک - گسترش فولاد ۲

راه‌آهن صفر - استقلال یک

**ترین‌های بیست‌ویکم لیگ برتر:

در هفته بیست و یکم رقابت‌ها و در ۸ مسابقه‌ای که برگزار شد ۱۳ گل به ثمر رسید تا در این هفته شاهد میانگین ۱.۶ گل در هر مسابقه باشیم.

در این هفته دیدار مس و سایپا با ۴ گل و دو دیداری که بدون گل به پایان رسید پرگل‌‌ترین و کم‌گل‌ترین دیدارهای هفته معرفی می‌شوند.

**بهترین تیم هفته: فولاد

در هفته بیست و یکم تیم‌های مهمان در ۴ دیدار مقابل حریفانشان به برتری رسیدند هرچند که تیم‌های استقلال و فولاد در مقابل راه‌آهن و استقلال خوزستان اسماً مهمان بودند.

در این هفته استقلال مقابل راه‌آهن به برتری رسید و برای اولین ‌بار در فصل جدید به صدر جدول رسید. سپاهان در خانه صبا ۳ امتیاز شیرین کسب کرد تا از کورس جا نماند و گسترش هم پس از ۹ هفته در رشت طعم پیروزی را چشید و داماش را شکست داد، با این حال عنوان بهترین تیم هفته به فولاد خوزستان تعلق می‌گیرد که توانست علاوه بر کسب قاطعانه‌ترین برد هفته در دربی خوزستان، همچنان امیدهای قهرمانی خود را زنده نگه دارد.

**ناکام هفته: مجید جلالی، ویسی و داماش

در هفته‌ای که سپری شد مجید جلالی در آخرین روز مربیگری خود در تبریز باز هم رنگ برد را ندید تا ضمن کمرنگ شدن امیدهای تراکتورسازی، جلالی نیز با خاطرات تلخ، کوله‌بارش را بسته و با تبریزی‌ها وداع کند.

در اهواز نیز ویسی دربی خوزستان را به همتایش فرکی واگذار کرد و باز هم ناکام ماند. در رشت هم تیم پرحاشیه و بی‌امکانات داماش یک بازی خانگی تقریبا آسان را به گسترش فولاد واگذار کرد تا داماش هم در جمع ناکامان هفته قرار بگیرد.

**بازیکن هفته: اسماعیل شریفات

در هفته بیست و یکم مهدی شریفی یک‌بار دیگر ناجی سپاهان شد و یک گل ۳ امتیازی ارزشمند را برای تیم اصفهانی به ثمر رساند، خط دفاعی پرسپولیس هم روز خوبی را مقابل نفت تهران سپری کرد و از سوی دیگر اولین گل امید نظری برای استقلال، این تیم را به صدر جدول برد، اما با تمام این اوصاف عنوان بهترین بازیکن هفته به اسماعیل شریفات از فولاد تعلق می‌گیرد که توانست با ۲ گلی که مقابل استقلال خوزستان به ثمر رساند، همچنان فولاد را در بین تیم‌های بالانشین جدول نگه داشت.

**مربی هفته: مهدی تارتار

در هفته بیست و یکم قلعه‌نویی با دست خالی استقلال را به صدر جدول رساند و کرانچار هم با دست پر قم را ترک کرد از سوی دیگر حسین فرکی در دربی خوزستان مچ عبدالله ویسی را خواباند اما بهترین مربی هفته مهدی تارتار معرفی می‌شود که موفق شد در اولین حضور خود روی نیمکت گسترش فولاد در رشت، نخستین پیروزی خود را همراه با تیم آبی‌پوش تبریزی جشن بگیرد.

**رده‌بندی گلزنان تا پایان هفته بیست و یکم:

۹ گل: کریم انصاری‌فرد(تراکتورسازی) - رضا عنایتی(صبای قم) - لوسیانو پریرا(فولاد) و جلال رافخایی(ملوان)

۷ گل: سجاد شهباززاده(سایپا) - رضا نوروزی(نفت)

۶ گل: لوسیانو ادینهو(مس)، مهرداد بایرامی(گسترش فولاد)، مهدی رجب‌زاده(ذوب‌آهن) - محمدرضا خلتعبری(پرسپولیس)