به گزارش ملت ایران به نقل از سایت گل: شمارش معکوس برای آغاز لیگ دوازدهم شروع شده و مربیان در شب‌های پنج‌شنبه و جمعه همین هفته از تیم‌های‌شان رونمایی می‌کنند.

قطعا و ابتدا به ساکن مربیان به تفکرات یکدیگر آشنا نیستند و ۳۰-۲۰ دقیقه اول بازی را برای ارزیابی حریف خود صرف می‌کنند چرا که از همدیگر شناخت کافی ندارند و همه اطلاعات‌شان مربوط به بازی‌های تدارکاتی است. اینکه تیم‌ها با چه سیستم و روشی بازی خواهند کرد باز هم مشخص نیست. پرسپولیس در بازی‌هایی که مقابل صبا، آلومینیوم هرمزگان و فولاد برگزار کرد چهره‌ای از آنچه مقابل نفت آبادان را به نمایش خواهد گذاشت در معرض دید هواداران و شاید هم آنالیزورهای آبادانی قرار داد.

 سرخ تر از همیشه سربازان اصلی پرسپولیس را ارنج کنید

مانوئل ژوزه در این سه بازی هیچ وقت از دو مهاجم در خط حمله استفاده نکرد اما این دلیل نمی‌شود که او در آبادان هم همین‌طور عمل کند و در واقع همین جا این سوال پیش می‌آید که پرسپولیس در هفته اول با چه ترکیبی به میدان می‌رود؟

آنچه قطعی به نظر می‌رسد حضور ثابت شهاب گردان درون دروازه، محسن بنگر، سید جلال حسینی، حسین ماهینی و امیرحسین فشنگچی در خط دفاعی است و مهرداد پولادی در پست هافبک دفاعی و کریم انصاری‌فرد در نوک خط حمله اما اگر ژوزه بخواهد ۲-۴ - ۴ بازی کند آن وقت پست پولادی تغییر کرده و به هافبک چپ می‌رود تا سوسا و نوری در وسط و علی کریمی در سمت راست قرار گیرد و قاضی زوج انصاری‌فرد شود.

اما در سیستم ۳-۳ - ۴، ترکیب خط دفاع و هافبک دفاعی(پولادی) تغییر نمی‌کند و کریمی و نوری جلوتر از پولادی، انصاری‌فرد در نوک خط حمله و قاضی و غلامرضا رضایی در سمت چپ و راست او بازی می‌کنند. اگر ژوزه بخواهد در آبادان با دو هافبک دفاعی به میدان برود، پولادی و سوسا در این پست قرار می‌گیرند و سه بازیکن پشت سر انصاری‌فرد در سیستم ۱-۳ - ۲-۴ قاضی، نوری و علی کریمی خواهند بود.

البته بعید هم نیست که مرد پرتغالی پرسپولیس با سیستم ۱-۴ - ۱-۴ تیمش را به زمین بفرستد، در آن‌صورت باز هم ترکیب خط دفاعی، هافبک دفاعی و مهاجم نوک تغییر نمی‌کند و ۴ بازیکن پشت سر انصاری‌فرد، نوری و کریمی در وسط، قاضی سمت چپ و غلامرضا رضایی سمت راست خواهد بود.

اینها همه احتمالاتی است که می‌توان در نظر گرفت. شاید هم ژوزه در ترکیب ۱۱ نفره‌اش به بازیکنانی مثل مهدوی‌کیا، کاظمیان، اسماعیل‌زاده، نوروزی، ایمون زاید، آقازمانی، نورمحمدی و علی عسگری بازی دهد.