رییس جمهوری سه شنبه شب با حضور سرزده در مراسم بدرقه ورزشکاران اعزامی به المپیک ۲۰۱۲ لندن گفت: از مسوولان خواستم تا هدیه ای را که قرار بود به اعضای کاروان اعزامی پرداخت شود؛ دو برابر کنند.

به گزارش خبرگزاری پانا، محمود احمدی نژاد در این مراسم گفت: وزیر(ورزش و جوانان) اعلام کرد که می خواهد در اهدای جوایز مدال آوران فاصله ای نیفتد و من اعلام می کنم از حالا جوایز را آماده کنید که پس از بازگشت ورزشکاران به آنان پرداخت شود.

وی ادامه داد: از مسوولان در خصوص چگونگی اعزام ورزشکاران پرسیدم زیرا آن ها شرایط بسیار سختی را در اردوها تحمل می‌کنند و پس از اتمام مسابقه شاید بخواهند برای خانواده های خود سوغات تهیه کنند.

رییس قوه مجریه اعلام کرد: از صمیم دل خوشحالم و خدای بزرگ را سپاسگذارم که لحظاتی در این جشن پرشکوه بدرقه کاروان اعزامی عزیز حاضرم.

وی گفت: در این مراسم عباسی وزیر ورزش و جوانان و افشار زاده دبیرکل کمیته ملی المپیک مطالب خوبی را بیان کردند و دل های مردم ایران همه پشت کاروان اعزامی است.

رییس جمهور کشورمان اظهار کرد: باید خوشحال باشیم که در این زمان به دنیا آمدیم و خوشحال که در ایران زمین و در این دوره پر افتخار حضور داریم و خدا را شکر کنید که به نمایندگی از طرف پرافتخارترین مردم تاریخ در این عرصه جهانی حضور دارید.

وی تصریح کرد: وظیفه من این است که باردیگر یادآوری کنم که در این مسابقات خودباوری لازم را داشته باشید و با اعتماد به نفس و توکل برخدا برای فتح قله ها تلاش کنید.

وی تاکید کرد: شما با کسب سهمیه المپیک قهرمانی خود را اثبات کرده اید و برای شما در این مسابفات مهم آرزوی موفقیت های بیشتر می کنیم.

احمدی نژاد تصریح کرد: از غیبت تیم های ملی بسکتبال و والیبال کشورمان در المپیک ناراحت هستیم زیرا آنها شایسته حضور در این رقابت ها بودند و به شما توصیه می کنم که هرگاه به خودباوری لازم برسید، توانایی انجام هر کاری را دارید.

رییس جمهوری کشورمان گفت: آن چه من از شما می خواهم حفظ اعتماد به نفس و حفظ اخلاق و جوانمردی است.

احمدی نژاد با بیان اینکه المپیک فرصتی است برای ترسیم فرهنگ ملت ها و شما نماینده فرهنگ ملت ایران هستید خطاب به ورزشکاران توصیه کرد: باید برای حق خود ایستادگی کنید، شما نماد دوستی با سایر ملت ها و عشق به انسانیت باشید.

رییس قوه مجریه با توصیه به سرپرستان و مربیان کاروان اعزامی المپیک گفت: محیط را آرام نگاه دارید تا ورزشکاران بدون استرس پای در مسابقات بگذارند.

احمدی نژاد در ادامه از خانواده برزگ ورزش، روح بلند جهان پهلوان تختی، همه پیش کسوتان، ورزشکاران، مربیان و مسوولان و به ویژه خانواده های این ورزشکاران تشکر کرد.

رییس جمهور کشورمان در پایان گفت: از خانواده این عزیزان ممنونم که در این مدت به ورزشکاران خود روحیه می دادند و می‌دانم که موفقیت های آنها حاصل از خودگذشتگی این عزیزان است.
احمدی نژاد افزود: همه عهد ببندیم که تمام نگاه ها و دعاهای ما برای افتخار آفرینی جوانان و برافراشته شدن پرچم کشورمان باشد.

احمدی نژاد در ادامه مراسم بدرقه ورزشکاران اعزامی المپیک ۲۰۱۲ از طلا آوران دوره های گذشته المپیک از جمله هادی ساعی، حسین توکلی، حسین رضازاده، محمد نصیری، رسول خادم، ‌امامعلی حبیبی، عبدالله موحد و علیرضا دبیر تقدیر و تشکر کرد.

" محمد عباسی " وزیر ورزش و جوانان نیز با بیان اینکه ورزشکاران و قهرمانان و خانواده های انان بیمه خواهند شد و در یکی از مراکز دولتی استخدام می شوند، گفت: جوایز مدال آوران این دوره از المپیک از ۴۰ تا ۹۰ سکه طلا خواهد بود.