حبیب‌الله شیرازی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا تصریح کرد: هر تیم در فصل نقل‌ وانتقالات می‌تواند حداکثر ۷ بازیکن لیگ برتری جذب کند و باشگاه استقلال نیز هاشم بیک‌زاده، امیرحسین صادقی، میثم بائو، سیاوش اکبرپور، سیدامین منوچهری، محمد محمدی و رودریگو توزی را به خدمت گرفته است. هیچ یک از این بازیکنان، سهمیه زیر ۲۳ سال محسوب نمی‌شوند و بر این اساس تیم استقلال با وضعیت کنونی دیگر نمی‌تواند بازیکن لیگ برتری جذب کند.

سایت گل - به گفته وی در صورتی که مسئولان باشگاه استقلال بخواهند بازیکن لیگ برتری دیگری به خدمت بگیرند باید قرارداد یکی از ۷ بازیکن سهمیه لیگ برتری که ثبت کرده‌اند را فسخ کنند. شیرازی افزود: البته باشگاه استقلال در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل می‌تواند بازیکن لیگ برتری جذب کند، از این رو اگر بازیکنی مد نظر مسئولان باشگاه استقلال است می‌تواند در نیم‌فصل اول در تیمی غیر از استقلال بازی کند و در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل به جمع آبی‌پوشان اضافه شود.

امروز در محافل فوتبالی گفته می‌شد که استقلالی‌ها با توجه به شرایط جانواریو تبصره‌ای پیدا کرده‌اند که او را به عنوان بازیکن آزاد به تیم اضافه می‌کنند؛ اما شاید هم یکی از سهمیه‌های لیگ برتری که در حد انتظار قلعه‌نویی نبوده فعلا تا نیم‌فصل کنار برود.

نکته دیگر در بین بازیکنان استخدام شده امسال این است که قلعه‌نویی در پست هافبک بازی‌ساز توزی، مبعلی، بائو، زندی و احتمالا جباری را در اختیار دارد و فابیو ششمین هافبک پاسور این تیم خواهد بود!