ملت ایران: خبر بازداشت بابک زنجانی میلیاردر معروف ایران و مالک باشگاه راه آهن پربازدیدترین و پربیننده‌ترین عنوان خبری ۲۴ ساعته ایران بوده است. زنجانی که روز گذشته پس از ماه‌ها کش مکش بر سر پول‌های حاصل از فروش نفت ایران بازداشت شده است. موجی از ناامنی ذهنی را در باشگاه راه آهن(سورینت) ایجاد کرده است.

زنجانی که ۲ سال پیش و در زمان حضور علی دایی در باشگاه راه آهن اقدام به خریداری این مجموعه کرده است، تحت لوای برند سورینت اقدام به باشگاه‌داری کرده. آنها فصل گذشته با علی دایی شرایط خوبی در جدول داشتند اما امسال چنین نیست.

نکته جالب درباره زنجانی این است که او بعد از حضور در راه آهن ماه‌ها پشت پرده بود و کسی از هویت او با خبر نبود. با این حال از ابتدای زمانی که زنجانی به عنوان یک میلیاردر و عامل فروش نفت ایران در بازار جهانی از پرده بیرون آمد، موضوع مالکیت باشگاه راه آهن نیز در این بسته خبری منتشر شد.

آنها قصد داشتند امسال را هم با علی دایی پیش ببرند اما دایی مورد درخواست باشگاه پرسپولیس قرار گرفت و زنجانی هم در توافقی زمینه‌ساز بازگشت وی به پرسپولیس شد. او که با علی دایی عکس معروفی در حال بازی تخت نرد دارد، بعدها در مناسبت‌های مختلف به حمایت از دایی پرداخت و گفت همه باشگاه راه آهن را به یک موی دایی نمی‌دهد؛ که این جمله در هنگامه دعوای دایی و باشگاه راه آهن موضع‌گیری بسیار مهمی بود.

راه آهن امسال با منصور ابراهیم‌زاده کار خود را به قصد آسیایی شدن آغاز کرده اما با نتایج عجیب حالا برای فرار از سقوط می‌جنگد. آنها که یک سال مالی خیلی خوب را برای خود متصور بوده‌اند حالا مدت‌هاست که در انتظار تزریق پیش‌پرداخت‌های وعده داده شده هستند که مدت‌ها از آن خبری نیست.

بازیکنان راه آهن از ابتدای نیم فصل هر روز امروز و فردا شنیده‌اند و حالا با بازداشت زنجانی این احتمال وجود دارد که این دوره بی‌پولی بیش از این‌ها طول بکشد …

در هر حال در کنار فعالان اقتصادی – سیاسی، بازیکنان، کادرفنی و حتی مدیران راه آهن از پیگیرترین‌های اخبار مربوط به بابک زنجانی‌اند. اگر بازداشت او بیشتر از این‌ها طول بکشد بد به حال راه‌آهنی‌ها …

از سوی دیگر این خبر محمد رویانیان را نیز حسابی ناراحت و شوکه کرد، چون او حساب ویژه ای بر روی زنجانی باز کرده بود و قصد داشت تا با قانع کردن وزیر ورزش مرد میلیاردر را به عضویت هیئت مدیره درآورد تا مشکلات مالی باشگاهش را کاملا مرتفع کند.

اما بازداشت پولدارترین ایرانی دنیا توسط قوه قضاییه نقشه های سردار را نقش بر آب کرد تا او ناچار شود باز هم دست به دامن حسین هدایتی شود، مردی که رفاقت و قرابت زیادی با علی پروین دارد و این اصلا باب میل سردار سرخپوش نیست.

اگر چه زنجانی رقمی میلیاردی از پول‌های فروش نفت را در حساب خود دارد و قاعدتا بازداشت او جنبه مذاکره‌ای نیز دارد …