ملت ایران: عجیب ترین خبر امروز فوتبال کشورمان ماجرای اولتیماتوم هیئت مدیره ی باشگاه تراکتورسازی به مجید جلالی بود. جلالی که تا به اینجای فصل نتایج بدی کسب نکرده است از هفته ی دوم رقابت ها تحت فشار اولتیماتوم قرار گرفته است که البته بر خلاف این آخری چندان رسانه ای نشده است. اولتیماتوم امروز هیئت مدیره ی تراکتورسازی به جلالی البته شامل بندهای جالبی می شود که می توان آنها را بسیار آماتور گونه تلقی کرد. البته همین که تراکتور هم چنان یکی از اضلاع قهرمانی شمرده می شود و در کورس قرار دارد، به خودی خود تحت فشار قرار دادن سرمربی را زیر سوال می برد. به هر صورت ضرورت حفظ آرامش تیمی که در کورس قهرمانی رقابت ها قرار داد بسیار حیاتی است که به نظر می رسد هیئت مدیره ی سرخپوشان تبریزی اعتقاد چندانی به آن ندارند.

۱ - یکی از نکات جالب اولتیماتوم هیئت مدیره ی غیر فوتبالی تراکتورسازی، توصیه به جلالی برای استفاده از نظرات علی کریمی است. همین توصیه می تواند به شدت از ابهت و بُرش سرمربی در رختکن تیم بکاهد و عملا باعثشود بازیکن از سرمربی حرف شنوی نداشته باشد.
و البته اینکه در هیچ کجای دنیا شاهد چنین امری نیستیم که به سرمربی توصیه شود از نظرات بازیکنش استفاده کند. فرض را بر آن بگیرید که چنین توصیه ای به علی دایی و یا امیر قلعه نویی شود. واکنش آنها چه خواهد بود؟
۲ - خواسته ی اصلی هیئت مدیره ی تراکتورسازی در این اولتیماتوم چیزی نیست جز اینکه تراکتور دیگر نباید ببازد و با اولین باخت جلالی باید استعفا دهد(!)
چنین اولتیماتومی برای آقای سرمربی عملا فرق چندانی با اخراج ندارد. با توجه به ۶ بازی پیش روی آسیایی و هم چنین جام حذفی و ۱۲ بازی باقی مانده ی لیگ که بسیار هم سخت و فشرده است، مطمئنا گواردیولا و مورینیو هم نمی توانند به چنین مهمی دست پیدا کنند. پس جلالی را باید از همین الان اخراج شده دانست. هر چند دیر و زود دارد اما…!

۳ - و اما جالب ترین نکته در خواسته ی هیئت مدیره آنجاست که به آقای سرمربی دستور داده شده جدیت بیشتری از خودش به خرج دهد. سخنگوی هیئت مدیره هم در این باره گفته است:" مجید جلالی باید جدیت بیشتری به خرج دهد، انتظار داریم او با بازیکن ها بیشتر انس بگیرد حتی با هواداران نیز باید ارتباط بهتری باشد. مثلا تیم می بازد سرمربی یک عکس العملی نشان دهد، نه اینکه موقع باخت و برد وضعیت به یک شکل باشد. عکس العمل جلالی همیشه به یک شکل است. این برخورد آرام روی بازیکن و هوادار تاثیر منفی دارد ".
اینکه جلالی در کارش جدیت نداشته است می تواند توهین بزرگی به وی تلقی شود. اما درخواست از وی برای اینکه هنگام برد و باخت " یک جور " نباشد بسیار مضحک می نمایاند. جلالی که اصولا سرمربی آرامی است سال ها بدین صورت به کارش ادامه می دهد و چنین درخواستی از وی جای تامل دارد. اصلا مگر هیئت مدیره " هنگامه ی انتخاب سرمربی " به خصوصیت اخلاقی گزینه ی مورد نظرشان توجه نکرده است!؟ با توجه به این معیار آن ها می توانستند گزینه ای مانند فیروز کریمی و یا اکبر میثاقیان را به استخدام خود در بیاورند.

۴ - از جبهه ی مدیر عامل هم امروز به سمت سرمربی تیم حمله شد. حمید زینی زاده با انتقاد از صحبت های جلالی در برنامه ی ۹۰ عنوان کرد کم و کسری برای تراکتور نذاشته است و جلالی این حرف ها را نباید در رسانه ها میزد. او که مدت هاست با جلالی رابطه ی خوبی ندارد یکی از اصلی ترین حامیان برکناری جلالی است.

۵ - با توجه به این مسائل و اتفاقات به نظر ماموریت جلالی در تراکتورسازی به پایان رسیده است. وی که تا به اینجای کار نتایج نسبتا خوبی با تیم تبریزی به دست آورده و حتی به صدر جدول نیز رسیده است اکنون در لبه ی پرتگاه قرار دارد و اگر برای کارش احترام قائل است می تواند زودتر از اینکه از پستش برکنار شود عطای کار را به لقایش ببخشد و از تراکتور جدا شود. در این صورت هم احترام آقای معلم حفظ خواهد شد و هم تراکتور به گزینه ی مطبوعش که هم در هنگام برد و باخت یک جور نیست و هم از نظرات کریمی استفاده کند خواهد رسید.
البته در وضعیت هایی مشابه تقوی در ابتدای فصل در پاسخ به توهین به دستیارش از سرمربی گری مس استعفا داد تا مورد تحسین قرار بگیرد. به هر روی چنین اولتیماتومی از سوی هیئت مدیره ی باشگاه تراکتورسازی که در رسانه ها هم انعکاس داده شد برای جلالی می تواند توهین آمیز تلقی شود.