ملت ایران: اعلام تاریخ احتمالی برگزاریدربیاستارتی بود برای شنیده شدن انواع اعتراضات از سوی سایت باشگاه پرسپولیس، مسئولان این تیم و در راس همه سعید شیرینی که این موضوع را توطئه ای علیه پرسپولیس دانست. این اعتراض(کاملا به حق و منطقی) را باید از دو نظر بررسی کرد.
پرسپولیسی ها می گویند نمی توانند بدون پیامصادقیانو محسنمسلماندر دربی بازی کنند. علی دایی اعلام کرده تیمش به این دو بازیکن هم در دربی و هم در سایر بازیهای پیش رو نیاز دارد ولی همین علی دایی ۵ سال قبل حرف دیگری می زد. هفته دوم لیگ هشتم بود که استقلال بدون وحید طالب لو و حسین کاظمی به رشت رفت و با یک گل به پگاه باخت. این دو بازیکن به جهت حضور در اردوی تیم ملی و بازیهای غرب آسیا در ورزشگاه تختی اجازه همراهی استقلال را نداشتند. امیر قلعه نویی بعد از باخت به خبرگزاری فارس در مورخ شنبه، ۷ دی ماه ۱۳۸۷ چنین گفت: «از علی کفاشیان گلایه دارم که چرا تیم ملی، حسین کاظمی و وحید طالب لو را در اختیار ما قرار نداد. مردم بهترین قاضی هستند. وحید طالب لو برای دیدار های حساس تیم ملی دعوت نمی شود اما برای مسابقه با فلسطین او را به تیم ملی می برند. این مسائل جای تاسف دارد. زمانی که من سرمربی تیم ملی بودم نه لیگ را تعطیل می کردم و نه بازیکنان را از حضور در تیم های باشگاهی محروم می کردم». این اظهارنظر قلعه نویی بلافاصله با واکنش سرمربی وقت تیم ملی همراه شد. علی دایی در کفرانس مطبوعاتی اش در مورخ ۷ دی و به نقل از خبرگزاری فارس چنین گفت: «وقتی قانونی را تصویب می کنیم، باید به صورت یکسان در خصوص همه اجرا شود. اگر قرار باشد بازیکنان ملی پوش را به تیم خاصی بدهیم و به دیگران ندهیم، حداقل در زمان مربیگری من امکان پذیر نیست زیرا به همه تیم های با نگاه یکسان توجه دارم. عده ای تحمل باخت را ندارند. به نظر من و بسیاری کارشناسان، اگر تیمی به یک یا ۲ بازیکن متکی باشد، نمی توان آن را تیم نامید. درست نیست باختمان را به گردن دیگران بیندازیم؛ در حالی که قصد دارم به همه بازیکنان شایسته فرصت بدهم.تا دیروز به من می گفتند که چرا وحید طالب لو را دعوت نمی کنید، حالا هم که در اردو حضور دارد، انتقاد می کنند». آیا دایی در این ۵ سالی که گذشته به این نتیجه رسیده وابستگی تیمی به یک یا دو بازیکن، خوب است؟ آیا او هنوز نباخته، تحمل باخت نداشتنش را نشان داده؟ جالب اینکه تیم ملی در سال ۸۷، پنج شنبه(۵ دی ما) با فلسطین بازی داشت و بازی بعدی اش هم دوشنبه(۹ دی ماه) بود با قطر و اصلا به دلیل رفتن بازیکنان ملی پوش به باشگاه های شان لیگ در روز شنبه(۷ دی ماه) برگزار شد.
سایت پرسپولیس و روزنامه این باشگاه حضور صادقیان و مسلمان و خط خوردن عالیشاه و عابدزاده برای لغو نشدن بازیهای این تیم در لیگ سیزدهم را توطئه ای از سوی علیرضا منصوریان می دانند و مدعی هستند سرمربی تیم زیر ۲۲ سال چون استقلالی است این کار را کرده. آیا محمد مایلی کهن هم به دلیل پرسپولیسی بودن، ۱۳ بازیکن این تیم را در سال ۱۳۷۶ به تیم ملی دعوت کرد تا بازیهای این تیم در لیگ آزادگان پشت سر هم لغو و درنهایت منجر به کنار رفتن پرسپولیس از جام شود؟