ملت ایران: چه کسی می تواند آنها را بگیرد؟ بایرن مونیخ پس از این که در نیمه اول فصل شکستی نخورده با هفت امتیاز بیشتر از تیم دوم، یعنی بایر لورکوزن در صدر جدول قرار گرفته است. آن هم با یک بازی کمتر!
اماژانویهفرصتی عالی برای تیم های دیگر است تا خود را بازسازی کنند و نگذارندبایرنبه دومین قهرمانی متوالی خود برسد.
سایت گل نگاهی می اندازد به این کهتیمهای بزرگآلمانچه برنامه هایی در سر دارند.
BAYERN MUNICH
بایرن مونیخ همچنان نسبت به بازار ژانویه بی توجه است. از سه خرید بزرگ زمستانی بایرنی ها در یک دهه گذشته، یکی لاندن داناوان بوده که به صورت قرضی دورانی ناموفق را در این تیم سپری کرد، دیگری برنو که به دلیل آتش زدن خانه اش از تیم اخراج شد، و سرانجام لوییز گوستاوو بوده است که تنها خرید موفق این تیم به شمار می رود.
نه این که بایرن مونیخ در زمستان فعال نیست. آنها در سال های اخیر مذاکرات را در ژانویه آغاز کرده اند تا بتوانند خریدهای تابستانی شان را زودتر انجام دهند. در سال ۲۰۱۲ بود که آنها با این روش ژردان شکیری را خریدند.
شاید بزرگ ترین – و جنجالی ترین – انتقال بوندس لیگا در تابستان، یعنی روبرت لواندوفسکی که همه مدت هاست منتظر حضور او در بایرن مونیخ هستند، در زمستان قطعی شود. مهاجم لهستانی از ۱ ژانویه می تواند آزادانه با هر باشگاهی مذاکره کند.
دیگر استعدادی که در راه مونیخ است سباستین رودی از آینتراخت فرانکفورت است. رییس باشگاه تسلیم شده و پذیرفته که این هافبک دفاعی به بایرن خواهد رفت. او می تواند تنها حفره موجود در تیم پرستاره بایرن را پر کند. او هم مانند لواندوفسکی با قانون بوسمن می تواند انتقال یابد و بایرن دوست دارد او را به چنگ بیاورد و از دست رقیبان خارج کند.
بایرن به جز این کارها به دنبال تمدید قرارداد بازیکنانش خواهد بود. از قرارداد آرین روبن تنها ۱۸ ماه مانده و اوضاع تونی کروس هم به همین ترتیب است. اولی هوینس و دوستان تلاش خواهند کرد که این دو را نگاه دارند.
BORUSSIA DORTMUND
ژانویه برای بروسیا دورتموند هم زمان پرمشغله ای نیست، هرچند که روند بسیار بد آنها در هفته های اخیر به دلیل مصدومیت بازیکنان کلیدی شان بوده است.
متس هوملس، نون سوبوتیچ، مارسل شملتزر، ایلکای گون دوغان و لوکاژ پیشچک همه بخش زیادی از فصل را از دست داده اند و به جز بازیکن صرب، همه برای نیمه دوم فصل کاملا آماده خواهند بود. آنها در قلب خط دفاعی با مشکلات بسیاری روبرو بوده اند اما درخشش ماریان سار در ماه دسامبر تا حدی مشکلات را برطرف کرده و مانوئل فریدریش که در نوامبر به صورت آزاد خریداری شد با تمرینات نیم فصل بسیار آماده تر خواهد بود.
دورتموند اما در ماجرای روبرت لواندوفسکی تسلیم شده و باید به دنبال جانشینی برای مهاجم اصلی خود باشد. جکسون مارتینس از پورتو و آدرین راموس از هرتا برلین به گفته رسانه ها دو گزینه این تیم هستند، اما آنها شاید به دنبال کوین فولاند از هوفنهایم باشند که جوان است و ارزان. البته انتقالات دورتموند در تابستان انجام خواهد شد.
آنها همچنین باید کاملا به فکر نگه داشتن بازیکنانشان باشند. ایلکای گون دوغان که در این فصل بدون آن که چندان ضربه ای به توپ زده باشد مصدوم شده است مورد توجه جدی رئال مادرید و منچستریونایتد است و در تابستان از قراردادش تنها یک سال باقی خواهد ماند. دورتموند اراده کرده او را نگاه دارد و به همین دلیل باید مذاکراتش را به نتیجه برساند.
دیگر بازیکنی که آنها در اسرع وقت قراردادش را تمدید خواهند کرد مارکو روییس است. مهاجم آلمانی ستاره بی چون وچرای باشگاه است و البته مبلغ فسخ قراردادش ۳۵ میلیون یورو است که این باعثنگرانی باشگاه شده. البته آنها خوش بین هستند و اعتقاد دارند که او از حرکات ماریو گوتزه وار انجام نمی دهد چرا که در تمام عمرش طرفدار دورتموند بوده و در این شهر ریشه دارد.
BEST OF THE REST
شالکه به شدت در خطر از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان است. آنها شروع پرفرازونشیبی داشته اند و باید در ژانویه تقویت شوند.
هورست هلت گفته قصد دارد سیدنی سم را از بایر لورکوزن بخرد، چه در تابستان و چه در زمستان. فابین گیفر از فورتونا دوسلدورف هم احتمالا به گلزن کرشن می آید تا بحران دروازه بانی آنها را حل کند.
بایر لورکوزن هم که در این هفته های آخر کم آورده بود و دو شکست مقابل وردربرمن و فرانکفورت تجربه کرده بود خرید جدیدی انجام داده است: یولین برانت از تیم جوانان ولفسبورگ. این بازیکن ۱۷ساله رکورد گل زنی فوق العاده ای دارد و شاید در اواخر فصل به او بازی برسد.
آنها در رسانه ها اعلام کرد ه اند که کوین دبروین را در تابستان می خواهند. اما این بازیکن بلژیکی تصمیم گرفته در چلسی بماند و برای رسیدن به ترکیب اصلی بجنگد. با این حال لورکوزن به دنبال خرید او خواهد بود.
در این میان ولفسبورگ هم تلاش کرده که دبروین را بخرد. آنها رسما اعلام کرده اند این بازیکن ۲۲ساله را می خواهند.