ملت ایران: پس از گلزنی محمدرضا خلعتبری در دقیقه ده بازی با ملوان بود که شعار های تند هواداران تیم میزبان شروع شد. در ابتدا این شعار ها به صورت نا هماهنگ و از جاهای مختلف ورزشگاه شنیده می شد اما هر چه به دقایق پایانی بازی نزدیک تر می شدیم شعار ها رنگ و بوی رکیک تری به خود می گرفت. علی دایی یکی از افرادی بود که در انزلی عده ای از تماشاگران حسابی از خجالتش در آمدند. باشگاه پرسپولیس که پیشبینی این حوادثرا می کرد به یکی از عکاسان خود سپرده بود تا از تمامی این حوادثفیلمبرداری کند. علاوه بر این عکاس، یکی دیگر از مسولان باشگاه که امور رسانه ای انها را به عهده دارد با دوربینی دیگر تمامی اتفاقات را ضبط کردند. انها پس از بازگشت به تهران فیلمی هشتاد دقیقه ای را درون یک سی دی ریختند و امروز به کمیته انضباطی ارسال کردند. یکی از مسولان باشگاه در این مورد اعلام کرد به قدری فحش ها واضح در فیلم مشخص است که کمیته انضباطی با دیدن یک دقیقه فیلم می تواند به عمق فاجعه پی ببرد.
اگر چه قرار شده در لیگ آتی دیگر قانون کسر امتیاز از کمیته انضباطی گرفته شود اما اگر قرار به اجرای این قانون به صورت کامل در لیگ امسال باشد قطعا ملوان اولین تیمی است که دو امتیاز را به خاطر هوادارانش از دست می دهد. انها یک بار در نیم فصل اول یک امتیاز جریمه شدند اما حوادثبازی با پرسپولیس نشان داد که این جریمه کوچکترین تاثیری در متنبه کردن تماشاگران ندارد.
حالا باید دید اسماعیل حسن زاده پس از دیدن فیلم فحاشی و همچنین گزارش ناظر مسابقه چه حکمی را صادر می کند. اگر کسر امتیاز هم پیاده نشود قطعا جریمه مالی و انجام یک بازی بدون تماشاگر مشمول ملوان خواهد شد.